SOFTWAREJak uruchomić tryb awaryjny w Windows?

Jak uruchomić tryb awaryjny w Windows?

Tryb awaryjny systemu operacyjnego dla wielu osób jest pojęciem obcym, ale zaawansowani użytkownicy są w stanie naprawić w ten sposób nawet poważną awarię, błąd oprogramowania lub poradzić sobie z atakiem wirusa. Jak więc uruchomić tryb awaryjny systemu operacyjnego Windows?

Aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym systemu Windows, w pierwszej kolejności należy usunąć z komputera wszelkie zewnętrzne nośniki danych, tj. dyskietki, wszelkiego rodzaju płyty, pamięci flash, dyski zewnętrzne etc. a następnie uruchomić komputer ponownie.

W następnym kroku, jeśli na komputerze zainstalowano tylko jeden system operacyjny, wystarczy nacisnąć i przytrzymać klawisz F8 jeszcze przed pojawieniem się logo systemu Windows. Jeśli to się nie uda, należy spróbować ponownie. Może się również zdarzyć tak, że klawiatura bezprzewodowa lub podłączana do portu USB nie jest w stanie wywołać trybu awaryjnego – w takim przypadku należy podłączyć ją do komputera za pośrednictwem portu PS/2 np. za pomocą specjalnej przejściówki.

Jak uruchomić tryb awaryjny w Windows? - zdjęcie

Jeśli na komputerze zainstalowano więcej niż jeden system operacyjny, w pierwszej kolejności za pomocą strzałek należy wybrać system, który chcemy uruchomić w trybie awaryjnym, a następnie nacisnąć klawisz F8.

W następnym kroku na ekranie Zaawansowane opcje rozruchu należy użyć klawiszy strzałek, aby wyróżnić żądaną opcję trybu awaryjnego, a następnie nacisnąć klawisz Enter.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: