SOFTWAREJak ustawić programy startujące wraz z systemem?

Jak ustawić programy startujące wraz z systemem?

Po kilku miesiącach pracy z systemem oraz instalacji wielu programów zazwyczaj odczuwamy mocny spadek wydajności komputera. Na pierwszy rzut oka nie widać przyczyny, ale jest ona zazwyczaj taka sama we wszystkich przypadkach – programy uruchamiane wraz ze startem systemu i działające przez cały czas w tle. Na szczęście można to kontrolować.

W większości przypadków, aby sprawdzić jakie programy działają w tle i uruchamiają się wraz z systemem wystarczy zajrzeć do zasobnika systemowego – w obszarze powiadomień będzie widoczna ikona danego programu. Możemy również sprawdzić działające procesy w Menedżerze zadań Windows. Niestety nie zawsze wszystkie procesy są widoczne. Na szczęscie jest sposób, aby je znaleźć i ewentualnie wyłączyć.

W tym celu przechodzimy do Menu Start, a następnie wpisujemy msconfig i wciskamy klawisz Enter. Po chwili pojawi się nowe okienko z kilkoma zakładkami – przechodzimy do zakładki Uruchamianie i poszerzamy kolumnę Polecenie, aby dokładnie sprawdzić lokalizację konkretnego procesu.

Jak ustawić programy startujące wraz z systemem? - zdjęcie

W następnym kroku możemy odznaczyć te procesy, które naszym zdaniem nie muszą być aktywne. Należy jednak pamiętać, aby nie wyłączać procesów, co do których nie mamy pewności. Aby się upewnić możemy nazwę procesu wpisać w wyszukiwarkę i znaleźć porady na dany temat. Po wprowadzeniu wszystkich zmian zatwierdzamy wybór i ponownie uruchamiamy komputer.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: