SOFTWAREJak włączyć polskie znaki na klawiaturze?

Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze?

Czasami zdarza się, że po kupnie nowego komputera lub instalacji systemu, podczas pisania brakuje polskich znaków diakrytycznych, a co za tym idzie nie możemy używać takich liter, jak ą, ę, ż, ź, ć, ó itp. Na szczęście nie jest to problem związany z awarią klawiatury czy systemu. Jak więc to naprawić?

Niekiedy problem ten może pojawić się nagle i niespodziewanie. Zazwyczaj jest to skutek przypadkowego naciśnięcia kombinacji klawiszy Alt+L lub Alt+Shift. W pierwszym przypadku wyłączamy skróty klawiszowe odpowiedzialne za litery z polskimi znakami (zamiast ą dostaniemy a, zamiast ę mamy e itp.), w drugim zaś całkowicie zmieniamy język klawiatury oraz opcje regionalne. Tak czy inaczej, początkujący użytkownicy uznają, że klawiatura „zwariowała”.

Aby przywrócić poprzedni, polski układ klawiszy wystarczy ponownie nacisnąć skrót Alt+Shift i sprawdzić, czy wszystko wróciło do normy. Jeśli mimo to problem nadal występuje, należy przejść do Menu Start, wybrać Panel sterowania, a następnie wybrać opcję Region i język.

Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze? - zdjęcie

Następnie przechodzimy do zakładki Klawiatury i języki i klikamy na Zmień klawiatury. W nowym oknie w sekcji Język domyślny z listy wybieramy Polski (Polska) – Polski (programisty). Aby zatwierdzić zmiany klikamy na Zastosuj, a następnie na OK.

Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak włączyć polskie znaki na klawiaturze?

  • ~ Josumi Jak zmienic na litery polskie z liter: á, é, ©, æ, ø, ñ, ß

PARTNERZY SERWISU: