SOFTWAREJak wyłączyć hibernację?

Jak wyłączyć hibernację?

Wiele osób korzysta z funkcji hibernacji, choć równie duże grono użytkowników komputera nigdy z tego rozwiązania nie korzystało, nie korzysta i nie zamierza korzystać. Właśnie dla tej drugiej grupy osób przygotowaliśmy poniższą szybką poradę.

Jeśli ktoś nie chce korzystać z funkcji hibernacji, tylko po prostu tradycyjnie wyłączać komputer, powinien wyłączyć tę funkcję kompletnie. Mało kto wie, że funkcja hibernacji, nawet nieużywana zajmuje sporo zasobów systemowych. Należy jednak pamiętać, że wyłączenie tej funkcji wymaga ingerencji w rejestr systemowy – zalecamy zachować szczególną ostrożność!

W pierwszym kroku udajemy się do edytora rejestru systemowego. W tym celu przechodzimy do Menu Start, wpisujemy regedit, a następnie naciskamy klawisz Enter. Po chwili pojawi się okno edytora, w którym przechodzimy do następującego klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power

Jak wyłączyć hibernację? - zdjęcie

Po kliknięciu na folder Power po prawej stronie pojawią się wpisy, które należy edytować. Interesuje nas tylko HibernateEnabled oraz HiberFileSizePercent – klikamy dwukrotnie na każdym z wpisów, a następnie zmieniamy wartość na 0.

Jak wyłączyć hibernację? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: