SOFTWAREJak wyłączyć komunikat potwierdzający usuwanie plików?

Jak wyłączyć komunikat potwierdzający usuwanie plików?

Niekiedy system Windows stara się być mądrzejszy od swojego użytkownika. O ile na początku, gdy uczymy się obsługi wszystko zdaje się być pomocne, tak już po jakimś czasie, gdy nabieramy doświadczenia, wszędobylskie podpowiedzi, potwierdzenia i ostrzeżenia denerwują i spowalniają pracę. Dziś pokażemy, jak wyłączyć irytujący komunikat potwierdzający usuwanie plików.

Jeśli w systemie Windows chcemy być samodzielni, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie Kosz na pulpicie, a następnie z menu kontekstowego wybieramy Właściwości.

Jak wyłączyć komunikat potwierdzający usuwanie plików? - zdjęcie

Następnie w nowym oknie wystarczy odznaczyć opcję Wyświetl okno dialogowe potwierdzające usuwanie, po czym potwierdzić zmianę ustawień klikając na Zastosuj i OK.

Jak wyłączyć komunikat potwierdzający usuwanie plików? - zdjęcie 2

Od teraz po usunięciu dowolnych plików na dysku komputera, system automatycznie przeniesie je do kosza nie informując nas o tym. Co więcej, zaawansowani użytkownicy mogą wybrać dodatkową funkcję Nie przenoś plików do Kosza. Usuń pliki natychmiast, jednak w przypadku pomyłki ciężko będzie odzyskać utracone pliki.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: