SOFTWAREJak wyłączyć żądanie o hasło w Windows 7?

Jak wyłączyć żądanie o hasło w Windows 7?

Bardzo często po wylogowaniu, przejściu w stan hibernacji lub wstrzymania oraz ponownym uruchomieniu systemu, jesteśmy proszeni o podanie hasła lub kliknięcie w nazwę użytkownika. Jeśli z komputera korzysta tylko jedna osoba, takie środki ostrożności są całkowicie zbędne. Jak więc wyłączyć tą denerwującą funkcję?

Jeśli chcemy wyłączyć dziwną i denerwującą funkcję zabezpieczającą, wystarczy podążać zgodnie z przedstawionymi niżej wskazówkami. W pierwszej kolejności przechodzimy do Menu Start i klikamy na Panel sterowania. W następnym kroku przechodzimy do zakładki Opcje zasilania i przy wybranym planie zasilania i klikamy na Zmień ustawienia planu. Po przejściu do ustawień klikamy na Zmień zaawansowane opcje zasilania.

Jak wyłączyć żądanie o hasło w Windows 7? - zdjęcie

W nowym oknie na liście ustawień wyszukujemy pozycję Wymagaj hasła przy wznawianiu, a następnie z listy dostępnych opcji wybieramy Nie. Po tych ustawieniach, przy wznowieniu pracy systemu po hibernacji będziemy mogli od razu przejść do pracy bez konieczności wpisywania hasła lub klikania na nazwę użytkownika.

Jak wyłączyć żądanie o hasło w Windows 7? - zdjęcie 2

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: