GRYJak zacząć grać w Dota 2?

Jak zacząć grać w Dota 2?

Dota 2 to wymagająca gra MOBA, która cieszy sie dużą popularnością m.in. ze względu na fakt, że jest darmowa. Oto poradnik jak sprawić by pierwsze godziny z grą były jak najłatwiejsze. 

 

Jak zacząć grać w Dota 2? - zdjęcie

 

Nim odpowiemy sobie na pytanie jak zacząć grać w Dota 2, musimy pozyskać grę. By to zrobić konieczne jest posiadanie bezpłatnego konta Steam, pobranie aplikacji będącej klientem, zalogowanie się do niego i instalacja Dota 2.  Po  pobraniu ok. 8,3 GB, możemy przystąpić do zabawy.

 

Jak zacząć grać w Dota 2? - zdjęcie 2

 

Na początku problemem może okazać się zbyt duża liczba bohaterów. W grze dostępne jest ponad 100 postaci. Jak wybrać te najlepsze? Jaką klasę wybrać?

 

Do dyspozycji gracza oddano szereg typów postaci. Support zajmuje się wspieraniem bohatera Carry, który może zadawać wysokie obrażenia. Disabler jest w stanie walczyć z magią przeciwnika, a także może unieruchamiać przeciwników. Durable to popularny tank, czyli niezwykle wytrzymały bohater, który rozpoczyna uderzenie przyjmując na siebie dużą część obrażeń, tak by inni bohaterowie, mający mniejszą ilość życia, mogli wykonać swoje zadania. Jungler to z kolei postać najlepiej czująca się w walce z potworami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Ich zabijanie daje dostęp do złota i doświadczenia, co jest ważne w potyczkach z przeciwnikami. Warty uwagi jest Nuker, czyli postać mogąca wykonać bardzo silne ciosy combo. Niektóre umiejętności łączą się - wiele zależy od samej postaci. Jakich bohaterów wybrać? Warte uwagi na początek gry są: Drow Ranger, Lich, Wraith King, Crystal Maiden, Drow.

 

Jak zacząć grać w Dota 2? - zdjęcie 3

 

Mechanika rozgrywki Dota 2 jest wymagająca, więc pierwsze mecze będą niezwykle trudne. Musisz przygotować się na częste porażki. By doskonalić grę, warto obejrzeć kilka meczów profesjonalnych drużyn i powtórki. Konieczne jest analizowanie rozgrywek i szukanie błędów. Warto pamiętać, że Dota 2 jest bardziej wymagająca niż Leauge of Legends. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: