GRYJak zacząć grać w World of Tanks?

Jak zacząć grać w World of Tanks?

World of Tanks przebojem wdarło się w świat gier online. Dzięki modelowi Free to Play każdy mógł sprawdzić się w dowodzeniu czołgiem. Gra stała się niezwykle popularna, doczekała się milionów graczy, ale zwiększyło to poziom trudności rozgrywki. Jak zacząć grać w World of Tanks, by nie powielać podstawowych błędów?

 

Jak zacząć grać w World of Tanks? - zdjęcie

 

Czołgi

 

W World of Tanks czołgi są podzielone na kategorie:

 

Lekkie

 

Czołgi słabo opancerzone, niedysponujące dużymi armatami. Swoje niedoskonałości nadrabiają mobilnością. Są szybkie. Podczas walki musisz być cały czas w ruchu, ale czasem warto poczekać aż czołgi przeciwnika otrzymają obrażenia od większych brani. Czołgi lekkie są dobre do rekonesansu, ale zwiad trzeba przeprowadzać z głową. Nie warto pchać się "na hura".

 

Średnie

 

Najpopularniejsze czołgi z okresu II Wojny Światowej. To do nich należy radzieckie T-34. Czołgi z tej kategorii różnią się od siebie wieloma parametrami (pancerz, armata, szybkość), jak również zadaniami. 

 

Czołgi ciężkie

 

Świetnie opancerzone, wyposażone w potężne działa, ale najczęściej dość wolne. Mogą być wykorzystane do ochrony bazy lub przełamywania linii obrony - wszystko zależne od taktyki.

 

Niszczyciele czołgów

 

Jagdpanther czy inne niszczyciele czołgów stoją w drugim szeregu. Nie atakują razem z czołgami średnimi czy ciężkimi. Są schowane w lasach, za budynkami i czekają na swoją ofiarę. Dzięki potężnemu działu i dobremu kamuflażowi, mogą zadać wiele szkód.

 

Artyleria

 

Kontrolując samobieżną artylerię, musisz trzymać się na tyle i dokonywać ostrzału licząc, że uszkodzisz przeciwników z dużego dystansu. Działa samobieżne są najbardziej efektywne jeśli współpracują ze czołgami lekkimi, którzy dzięki swojemu zwiadowi, dają informacje o rozmieszczeniu przeciwników. 

 

Jak zacząć grać w World of Tanks? - zdjęcie 2

 

Oto kilka podstawowych porad podczas rozgrywki:

 

1. Sprawdź dokładnie rodzaje czołgów, a po wybraniu konkretnego typu, poruszaj się po polu bitwy, tak jak wymaga tego taktyka. Zwróć uwagę na siłę pancerza i rodzaj działa. Wykorzystuj swoje mocne strony. Jeśli jesteś niszczycielem czołgów, nie staraj się krążyć po mapie jak czołgiem średniej wielkości. Znajdź sobie dogodne miejsce i czekaj na wroga.

 

2. Przed bitwą sprawdź rodzaje czołgów, jakimi dysponują przeciwnicy. Wcześniej zapoznaj się z ich słabymi i mocnymi stronami.

 

3. Podczas walki obserwuj mini mapę i reaguj na sytuacje, które zaobserwujesz. Wspieraj i proś o wsparcie. World of Tanks to gra drużynowa, choć jeden świetny gracz może przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę. 

 

4. Nie blokuj czołgów innych graczy z drużyny.

 

5. Kontaktuj się z innymi graczami. Informuj ich o swoich ruchach, proponuj wspólne operacje. 

 

6. Inwestuj mądrze pieniądze w ekwipunek. Warto zwiększać prędkość naprawy oraz widoczność czy zmniejszyć czas celowania. Paliwa nie powinno Ci braknąć, więc dodatkowe zbiorniki są zbędne. 

 

7. Warto inwestować w załogę, ale nie  musisz wydawać prawdziwych pieniędzy.  Staraj się wydawać swoje złoto na załogę czołgu, którym będziesz grał długo, a nie kilka bitew.

 

Jak zacząć grać w World of Tanks? - zdjęcie 3

 

Na koniec, zapoznaj się z całym poradnikiem przygotowanym przez twórców: https://worldoftanks.eu/pl/content/guide/newcomers-guide.

 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: