SOFTWAREJak zainstalować drukarkę?

Jak zainstalować drukarkę?

Obecnie instalacja nowego sprzętu, w przeciwieństwie do sytuacji sprzed lat nie stanowi najmniejszego problemu. Nowe systemy operacyjne wyposażone są w sterowniki, i w większości przypadków już po podłączeniu możemy rozpocząć wstępną konfigurację sprzętu. Ponadto mamy ogólnie dostępne sterowniki, więc instalacja np. drukarki nie powinna być problemem.

W większości przypadków do nowej drukarki producent dołącza instrukcję obsługi bądź sterowniki na płycie CD/DVD. Zazwyczaj wystarczy podłączyć sprzęt do komputera za pomocą kabla USB, a następnie zainstalować sterowniki z płyty. Po tym procesie możemy przejść do wstępnej konfiguracji urządzenia. Jeśli drukarkę chcemy podłączyć bezprzewodowo, w pierwszej kolejności musimy zainstalować sterowniki dołączone na płycie, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie. Zazwyczaj ostatni proces podłączenia drukarki do komputera przeprowadzany jest z poziomu menu drukarki – należy wyszukać sieci domową, wpisać hasło i połączyć urządzenie z komputerem.

Jak zainstalować drukarkę? - zdjęcie

Niekiedy producenci nie dołączają do sprzętu sterowników, ale zawsze udostępniają je na swojej stronie domowej. Aby pobrać sterowniki, należy przejść do strony domowej urządzenia (Canon, HP, Brother etc.), a następnie wyszukać dział pobierania plików, a następnie wpisać model drukarki. Jeśli mamy do czynienia ze starszym modelem, instalacja automatyczna z poziomu systemu może być problematyczna, dlatego też warto wcześniej zadbać o odpowiednie sterowniki. Możemy również wyszukać je w wyszukiwarce Google wpisując dokładny model drukarki.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: