SOFTWAREJak zainstalować kamerkę?

Jak zainstalować kamerkę?

Kamerka internetowa to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą kontaktować się z rodziną lub znajomymi, ale nie mogą ich zbyt często odwiedzać ze względu na dzielącą odległość. Na szczęście dzięki kamerkom internetowym możemy zobaczyć bliskich praktycznie bez wychodzenia z domu. Jak więc zainstalować kamerkę internetową?

Instalacja kamerki internetowej nie jest trudna, szczególnie, jeśli posiadamy urządzenie nowe, prosto ze sklepu lub takie, do którego dołączono płytę ze sterownikami. Wtedy instalacja ogranicza się do kilku kroków. W pierwszej kolejności należy podłączyć kamerkę do komputera za pośrednictwem portu USB. Po chwili kamerka powinna zostać wykryta przez system operacyjny (Windows 7 i 8 radzi sobie z tym bardzo dobrze).

Jak zainstalować kamerkę? - zdjęcie

W kolejnym kroku należy włożyć płytkę ze sterownikami do napędu. Jeśli nie posiadamy takiej płyty, należy pobrać sterowniki ze strony producenta. W tym celu przechodzimy do strony producenta (np. Creative, Logitech, A4 Tech, Microsoft etc.), a następnie odszukujemy dział wsparcia oraz pobierania i wyszukujemy sterowniki do konkretnego modelu kamerki. Nazwę modelu znajdziemy na pudełku lub obudowie kamerki.

Po pobraniu sterowników lub włożeniu płyty do napędu instalujemy je postępując zgodnie ze wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Po tym procesie kamerka powinna funkcjonować prawidłowo. Jeśli kamerka nadal nie działa, należy sprawdzić, czy na dysku nie znajdują się sterowniki innej kamerki. Ponadto możemy podłączyć kamerkę do innego portu USB lub sprawdzić aktualizacje sterowników na stronie producenta.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: