SOFTWAREJak zaktualizować sterowniki

Jak zaktualizować sterowniki

Nasze komputery składają się z różnego rodzaju podzespołów. Począwszy od płyty głównej, procesora i pamięci RAM, przez napędy optyczne, dyski twarde, kończąc na karcie graficznej, dźwiękowej, WiFi, itd. Większość z tych urządzeń do poprawnego działania wymaga zainstalowania sterowników. Producenci co jakiś czas wypuszczają nowsze wersje oprogramowania. Jak w prosty sposób i przede wszystkim szybko zaktualizować sterowniki do wszystkich podzespołów na raz? Poniżej znajdziecie opis oprogramowania, które skutecznie Wam w tym pomoże!

 

 

DriverEasy, bo o nim mowa to niezwykle przydatny program, dzięki któremu bez najmniejszych problemów zaktualizujecie sterowniki do wszystkich zainstalowanych w komputerze podzespołów. Całość doskonale współpracuje z systemami operacyjnymi Windows XP, Vista oraz Windows 7. 

Po pobraniu i instalacji DriverEasy należy go uruchomić. Po uruchomieniu i wciśnięciu dużego, zielonego przycisku SCAN NOW znajdującego się w centralnej części konsoli następuje automatyczne skanowanie naszego komputera w poszukiwaniu wszystkich urządzeń, do których wymagane są sterowniki.

 

Jak zaktualizować sterowniki - zdjęcie

 

Po przeskanowaniu (cały proces zajmuje kilkadziesiąt sekund) wyświetlona zostanie lista aktualnie zainstalowanych w systemie wersji sterowników. Są one podzielone na dwa kolory - te podświetlone na zielono oznaczają najnowszą wersję sterownika, która nie wymaga aktualizacji. Te zaś, które podświetla czerwone tło wymagają aktualizacji.

 

Jak zaktualizować sterowniki - zdjęcie 2

 

Teraz należy zdecydować się czy chcemy pobrać najnowsze wersje wymaganych sterowników. W tym celu klikamy w przycisk odpowiedzialny za pobranie i automatyczną instalację Get Drivers. Warto tutaj dodać, że użytkownik nie musi nawet wiedzieć, jaki sprzęt kryje się pod "maską" jego komputera. DriverEasy sam automatycznie rozpozna producenta oraz model. W bazie programu znajduje się bowiem ponad 100 0000 różnego rodzaju urządzeń (karty graficzne, dźwiękowe, drukarki, płyty główne, dyski twarde, kary sieciowe, klawiatury, myszki, itd). Po zainstalowaniu wybranych sterowników zostaniemy poproszeni o ponowne uruchomienie komputera. Po restarcie możemy cieszyć się najnowszą wersją oprogramowania dla całości posiadanych przez nas podzespołów.

 

Jak zaktualizować sterowniki - zdjęcie 3

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: