SOFTWAREJak zdalnie uruchomić kamerę w laptopie?

Jak zdalnie uruchomić kamerę w laptopie?

Zdalne uruchomienie kamery w laptopie jest możliwe, choć nie zawsze łatwe do wykonania. Rzecz jasna mówimy tutaj o legalnym wykorzystaniu tego sposobu korzystania z kamery internetowej w laptopie. Pamiętajmy bowiem, że uruchamiając kamerę w laptopie u kogoś bez jego wiedzy jest przestępstwem i nie powinniśmy tego robić. 

 

Jak zdalnie uruchomić kamerę w laptopie? - zdjęcie

 

Aby móc zdalnie korzystać z kamery internetowej w laptopie (na przykład chcąc monitorować własny pokój w czasie naszej nieobecności) należy zaopatrzyć się w odpowiednie oprogramowanie. Na rynku jest kilka darmowych aplikacji, które pozwalają na zdalny podgląd obrazu z kamery w laptopie, który może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie. Należy jednak pamiętać, że komputer musi być włączony i połączony z Internetem.

 

Na komputerze, z którego będziemy chcieli uzyskać podgląd musimy zainstalować program do zdalnej obsługi pulpitu. My proponujemy TeamViewer. Jego darmową wersję możecie pobrać TUTAJ. Cały proces instalacji, uruchomienia i obsługi programu TeamViewer został przedstawiony w artykule: Jak zdalnie sterować komputerem?

 

Jak zdalnie uruchomić kamerę w laptopie? - zdjęcie 2

 

W celu zdalnego odpalenia kamerki w laptopie musimy najpierw uruchomić na nim TeamViewera (możemy zrobić to dużo wcześniej), a następnie zrobić to samo na komputerze, na którym chcemy obserwować obraz z kamery. Teraz za pośrednictwem TeamViewera uruchamiamy program odpowiedzialny za pracę kamery i włączamy nagrywanie. Podgląd z kamerki obserwujemy zaś na pulpicie zdalnym programu TeamViewer będąc oddalonym nawet o kilkaset kilometrów od laptopa, na którym uruchomiona została kamera.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak zdalnie uruchomić kamerę w laptopie?

  • ~ nieTwoja bardzo malo pomocny artykul zasmiecajacy gorne pozycje wyszukiwania w googlekazdy link kieruje na strone glownaclickbait

PARTNERZY SERWISU: