SOFTWAREJak i czym otworzyć plik XLSX bez używania Excela?

Jak i czym otworzyć plik XLSX bez używania Excela?

Pracując na komputerze nie unikniemy kontaktu z dokumentami zapisanymi w najróżniejszych formatach. Najczęściej spotykanymi są oczywiście te, które stworzono za pomocą pakietu biurowego Microsoft Office. Przykładem może być dokument w formacie XLSX. Czy otwarcie tego pliku jest możliwe tylko za pomocą Excela?

Oczywiście nie, gdyż otwarcie tego pliku w innym, przeznaczonym do tego celu programie nie będzie najmniejszym problemem. Podgląd, dodanie komentarza lub wydrukowanie dokumentu nie będzie problemem, choć jeśli chcemy edytować arkusz kalkulacyjny z zachowaniem identycznego formatowania konieczne będzie zainstalowanie albo pakietu Microsoft Office, lub bezpłatnego zamiennika np. LibreOffice. Dziś zajmiemy się samym wyświetleniem bez edycji.

Jeśli chcemy tylko otworzyć dokument w postaci arkusza kalkulacyjnego zapisanego w formacie XLSX, wystarczy ściągnąć i zainstalować program Microsoft Excel Viewer. To bardzo ciekawy program, który przyda się przede wszystkim osobom, które pracują z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych stworzonych w programie Excel. Narzędzie to pozwala wyświetlić oraz wydrukować dokument zapisany w formacie XLSX. Program Microsoft Excel Viewer umożliwia wyświetlenie zawartości plików stworzonych i zapisanych w programie Excel 2007, jak również w starszych wariantach 2003, 2002 (XP), 2000 i 97.

 

Jak i czym otworzyć plik XLSX bez używania Excela? - zdjęcieObsługa programu jest bardzo prosta i ogranicza się praktycznie do ściągnięcia, zainstalowania i dwukrotnego kliknięcia lewym przyciskiem myszy na pliku XLSX

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: