SOFTWAREJak zmienić ścieżkę instalacyjną programów?

Jak zmienić ścieżkę instalacyjną programów?

Zazwyczaj instalując programy, instalator proponuje domyślną ścieżkę instalacji, tj. C:\Program Files... itd. Jeśli jednak chcemy wszystkie programy lub gry instalować na innym dysku lub partycji i w innym folderze, za każdym razem musimy pilnować instalacji i ręcznie zmieniać ścieżkę. Jeśli chcemy sobie ułatwić korzystanie z komputera, warto zmienić domyślną ścieżkę instalacji. Jak to zrobić?

Modyfikacja tych ustawień nie jest trudna, jednak wymaga ingerencji w ustawienia rejestru systemowego, dlatego też początkującym użytkownikom zalecamy szczególną ostrożność. W pierwszej kolejności przechodzimy do Menu Start, w którym wpisujemy regedit i naciskamy klawisz Enter. Po chwili w oknie Edytora rejestru systemowego przechodzimy do ścieżki:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

Jak zmienić ścieżkę instalacyjną programów? - zdjęcie

Następnie po prawej stronie dwukrotnie klikamy na pozycję ProgramFilesDir i w nowym okienku w rubryce Dane wartości: wpisujemy nową ścieżkę instalacji np. E:\Programy i gry. Tak samo robimy w przypadku pozycji ProgramFilesPath.

P.S. Jeśli korzystamy z 64-bitowej wersji systemu Windows, warto w podobny sposób edytować również pozycję ProgramFilesDir (x86) oraz ProgramW6432Dir

Jak zmienić ścieżkę instalacyjną programów? - zdjęcie 2

Po zatwierdzeniu zmian zamykamy Edytor rejestru, a następnie ponownie uruchamiamy system.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: