SOFTWAREJak zrobić obraz płyty?

Jak zrobić obraz płyty?

Czasem zdarza się, że korzystamy z tzw. obrazów płyt, czyli zazwyczaj plików zapisanych w formacie ISO. Są to cyfrowe, zapisywane na dysku twardym naszego komputera wersje płyt CD czy DVD. Zawierają najczęściej muzykę, gry, filmy czy programy. Co jeśli sami chcielibyśmy stworzyć obraz takiej płyty?

 

Jak zrobić obraz płyty? - zdjęcie

 

Na początku potrzebna nam będzie specjalna aplikacja, która w szybki sposób pozwoli na utworzenie obrazu płyty w formacie ISO. Doskonale do tego celu nadaje się LC ISO Creator. Kiedy już pobierzemy i zainstalujemy wspomniany program postępujemy według poniższej instrukcji:

 

Na początek wkładamy do napędu optycznego płyt z danymi, której chcemy utworzyć obraz i uruchamiamy program LC ISO Creator. W nowo otwartym okienku wybieramy Create ISO, a następnie wybieramy na dysku twardym miejsce, gdzie ów obraz ma zostać zapisany. W polu Nazwa Pliku wpisujemy nazwę dla pliku ISO, czyli tworzonego przez nas właśnie obrazu i klikamy w przycisk ZAPISZ.

 

Jak zrobić obraz płyty? - zdjęcie 2

 

Teraz zostaje uruchomiony proces tworzenia obrazu płyty, który jest w pełni automatyczny, a jego postęp widoczny jest na ekranie. Po zakończeniu, sprawdzamy we wcześniej wybranej lokacji czy nasz obraz został poprawnie zapisany. Gotowe. Właśnie udało się nam utworzyć obraz płyty.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: