SOFTWAREJakość grafiki w grach na Google Chrome - od czego zależy?

Jakość grafiki w grach na Google Chrome - od czego zależy?

Ostatnio pisaliśmy o tym, że w przeglądarce Google Chrome możemy zainstalować ciekawe gry – wybór jest naprawdę ogromny. Co prawda są to gry przeglądarkowe, ale mimo to niektóre tytuły potrzebują nieco mocniejszego sprzętu, niż biurowy komputer sprzed 10 lat. Od czego zależy wydajność w grach na Google Chrome?

O tym, jak zainstalować gry na Google Chrome pisaliśmy tutaj – Jak grać w gry na Google Chrome? Nie jest wielką tajemnicą, że jakość grafiki w grach na Google Chrome z pewnością nie zadziwi fanów tytułów konsolowych lub desktopowych. Fani takich tytułów jak Battlefield 4 czy też Wiedźmin 2 nie zachwycą się grafiką gry na przeglądarce Chrome. Z drugiej strony jednak czasy prostych i bardzo topornych gier wykonanych w technologii Flash dawno minęły, więc osoby, które poszukują rozrywki, a nie graficznych fajerwerków będą zadowoleni.

 

Jakość grafiki w grach na Google Chrome - od czego zależy? - zdjęcie

 

Jakość grafiki niektórych pozycji można porównać do gier z urządzeń mobilnych z systemem Android – istnieją nawet pozycje będące portem z systemu mobilnego. W wielu przypadkach, jakość grafiki zależy zarówno od samej gry, jak również od mocy obliczeniowej komputera. Ostatnio producenci gier przeglądarkowych zauważyli, że im lepsza i bardziej atrakcyjna grafika, tym większa ilość użytkowników decyduje się na ich wypróbowanie. Ponadto niektóre zaawansowane gry, takie jak Need for Speed wymagają od nas ściągnięcia dodatkowych pakietów danych, które instalują się na dysku komputera. Takie rozwiązanie poprawia jakość grafiki oraz stabilność działania.

Inne gry jednak, na przykład wspomniane Angry Birds, nie wymagają instalacji dodatkowych pakietów danych, a mimo to oferują grafikę w jakość HD i bardzo płynną animację, oczywiście pod warunkiem, że karta graficzna zainstalowana w komputerze sobie z tym poradzi. Być może na netbooku ze słabym procesorem graficznym i pamięcią RAM na poziomie 1-2 GB komfortowe granie w zaawansowane tytuły będzie utrudnione, to już w miarę nowy komputer bez problemu poradzi sobie z obsługą wszystkich gier dostępnych w Google Web Store.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: