SOFTWARENowy Windows 10 – których funkcji zabraknie?

Nowy Windows 10 – których funkcji zabraknie?

Premiera Windowsa 10 za nami, wielu użytkowników ma już nowy system na swoich komputerach, niektórzy nadal czekają niepewni nowego rozwiązania. Wydawałoby się, że nowy system to również nowe funkcje oraz wiele ciekawych rozwiązań. Owszem, choć niektórych dodatków i opcji w najnowszej odsłonie systemu Microsoftu nie znajdziemy. Sprawdźmy, z czego będziemy musieli zrezygnować.

 

1. Koniec z Windows Media Center

 

Wielu użytkowników z pewnością kojarzy ten dodatek, który zadebiutował w 2002 wraz ze specjalną odmianą systemu Windows XP. Jeśli ktoś nie wie o czym mowa… to jest powód, dla którego Microsoft wraz z premierą Windowsa 10 zamyka rozwój tego programu. Jedynie na początku, być może przez ciekawość dodatek ten cieszył się popularnością. Niestety z biegiem czasu zainteresowanie znacząco malało, dlatego też po instalacji „Dziesiątki” Windows Media Center zniknie z naszych dysków.

 

Nowy Windows 10 – których funkcji zabraknie? - zdjęcie

 

2. Znikną gadżety pulpitu

 

Co prawda już teraz większość użytkowników nie ma dostępu do gadżetów pulpitu, ale wraz z Windowsem 10 w ogóle nie będzie opcji umieszczenia na pulpicie dodatków i tzw. gadżetów. Czemu? Już jakiś czas temu okazało się, że jest to furtka dla hakerów, którzy znaleźli lukę i są w stanie przejąć kontrolę nad komputerem właśnie przez gadżety. Microsoft zamiast walczyć z problemem postanowił w ogóle się go pozbyć. Z drugiej jednak strony, gadżety były mało popularne, konsumowały spore zasoby systemu i niepotrzebnie zaśmiecały system.

 

3. Brak odtwarzacza DVD

 

Brzmi to trochę dziwnie, ale takie są fakty. Po instalacji Windowsa 10 będziemy musieli zainstalować dodatkowe oprogramowanie pozwalające odtwarzać multimedia z płyt DVD.

 

4. Brak możliwości wyłączenia aktualizacji

 

Niestety wraz z Windowsem 10 zniknie możliwość wyłączenia automatycznych aktualizacji z poziomu Windows Update. Microsoft postanowił pozbawić użytkowników tej możliwości, aby kontrolować aktualizacje i nie dopuścić do przypadkowego zainfekowania systemu przez pominiętą i niezałataną lukę. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: