GRYShadow Complex Remastered – darmowy fenomen

Shadow Complex Remastered – darmowy fenomen

Gry za darmo? Obecnie to nic nowego i praktycznie po chwili możemy znaleźć różne produkcje, które są oferowane bezpłatnie. Niestety nie każda z nich jest godna uwagi, pobrania czy też instalacji. Na szczęście od czasu do czasu możemy trafić na prawdziwą perełkę, swego rodzaju fenomen. Przykładem jest Shadow Complex Remastered. Świetna gra zupełnie za darmo. 

 

Shadow Complex Remastered – darmowy fenomen - zdjęcie

 

A czym w ogóle jest Shadow Complex Remastered? Otóż jest to udoskonalona wersja bardzo dynamicznej i ciekawej gry przeznaczonej na platformę PC oraz najnowsze konsole tj. Xbox One oraz PS4. Produkcja jest połączeniem tradycyjnych platformówek z widokiem z boku, ze strzelankami z rozbudowaną i ciekawą fabułą opracowaną na podstawie twórczości pisarza Orsona Scotta Carda. Za produkcję gry odpowiadają twórcy ze studia Chair Entertainment Group, które jest jednym z oddziałów firmy Epic Games, znanej z takich produkcji jak Unreal czy też Gears of War. Jak widać rekomendacje już na początku wiele obiecują. A na czym polega rozgrywka? 

 

Otóż w grze wcielamy się w postać Jasona Fleminga, który przez przypadek odkrywa wielki rządowy spisek oraz przygotowywane w tajemnicy militarne powstanie. Wszystkie działania mają doprowadzić do rozpoczęcia wewnętrznej wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, dziewczyna głównego bohatera – Claire – zostaje porwana, więc Jason ma kolejny powód, aby stawić czoła czarnym charakterom.

 

Shadow Complex Remastered – darmowy fenomen - zdjęcie 2

 

Podczas rozgrywki obserwujemy świat z boku, choć świetna oprawa graficzna, zróżnicowane tereny oraz wartka akcja nawet przez chwile nie pozwala nam się nudzić. Cały świat podzielony jest na różne etapy i wbrew pozorom został wykonany w pełnym trójwymiarze. Warto pamiętać, że dokładna eksploracja wszystkich terenów jest bardzo wskazana, gdyż twórcy ukryli ponad 100 rozmaitych przedmiotów oraz ulepszeń. Nie zabrakło również elementów RPG, gdyż główny bohater ze zwykłego śmiertelnika zamienia się w prawdziwego żołnierza. 

 

Podczas walki z wrogami możemy wykorzystywać różne, nietypowe bronie. Mogą to być działa zamrażające przeciwników lub tworzące przeszkody. Nie zabrakło również elementów, które można zniszczyć tj. wybuchające beczki itp. Jak przystało na prawdziwą platformówkę, nie mogło zabraknąć tzw. bossów, czyli końcowych przeciwników, bardzo silnych, mocno uzbrojonych np. wielkich robotów etc. Ukończenie całej gry zajmuje ponad 10 godzin, choć dokładna eksploracja terenów powinna zająć kolejne kilka godzin. 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: