MOBILEAndroid - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach

Android - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach

W sklepie Google Play znajdują się setki tysięcy darmowych gier i aplikacji. Duża część z nich jest niezwykle przydatna w życiu codziennym. Niemniej jednak niemal wszystkie mają jedną wspólną cechę - wyświetlane na każdym kroku REKLAMY. Po uruchomieniu takie "darmowej" gry, czy programu, jesteśmy często wręcz bombardowani różnego rodzaju bannerami, pop-up'ami, przerywnikami w czasie rozgrywki, czy propozycjami wykupienia dodatkowych opcji. Po pewnym czasie taka sytuacja może zacząć irytować. Co zrobić, aby pozbyć się reklam bez konieczności wykupowania wersji "premium"?

 

 

Poniższy tekst pokaże Wam, jak w prosty sposób pozbyć się reklam z darmowego oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń z systemem Google Play. Niemniej jednak, przed przystąpieniem do działania, polecam zapoznać się z poradnikiem Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie, gdyż wiedza ta, będzie niezbędna.

Zaczynamy od znalezienia w sieci aplikacji o nazwie Adblock Plus (ta niestety nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Google). Po jej pobraniu na dysk komputera, postępujemy zgodnie z instrukcjami zawartymi w wyżej zaproponowanym poradniku.

 

Kiedy już uda nam się zainstalować Adblock Plus w naszym urządzenia z androidem, przystępujemy do działania! Przed uruchomieniem aplikacji należy postępować według poniższej instrukcji:

Najpierw wchodzimy w ustawienia sieci Wi-Fi i wybieramy sieć, z którą chcemy się połączyć. Później należy wybrać opcję Modyfikuj sieć i kliknąć w Opcje Zaawansowane.

Następnie przewijamy do Ustawień Proxy i klikamy na Ustaw Własne. Po pojawieniu się odpowiednich pól w Nazwie Hosta wpisujemy: locahost, a numer serwera proxy ustawiamy na taki, jaki otrzymaliśmy w wiadomości, która pojawiła się w górnym pasku powiadomień od aplikacji Adblock Plus.

 

 

Konfigurację sieci mamy już za sobą. Teraz pozostało nam odpowiednio skonfigurować program. Po jej uruchomieniu włączamy filtrowanie i odświeżamy naszą listę subskrypcji. Następnie wchodzimy w Opcje Zaawansowane i wybieramy Uruchamianie przy starcie systemu oraz Odświeżanie tylko podczas połączenia z WiFi.

 

 

I w ten oto sposób możemy cieszyć się darmowymi grami oraz aplikacjami, które pozbawione są jakichkolwiek denerwujących reklam. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut.

2+2=
WSZYSTKIE KOMENTARZE
  • ~ AdBlock+ opisana metoda NIE DZIAŁA na Androidzie 11!
  • ~ AdBlock+ co za DEBIL pisał tą instrukcję ????? "Przed uruchomieniem aplikacji należy postępować według poniższej instrukcji:" - i podana instrukcja, a następnie w ostatnim zdaniu: "numer serwera proxy ustawiamy na taki, jaki otrzymaliśmy w wiadomości, która pojawiła się w górnym pasku powiadomień od aplikacji Adblock Plus" - to w końcu, tępaku, w którym miejscu mam uruchomić tego AdBlocka ????
  • ~ Ooohoho A na Xiaomi redmi note 5a?