MOBILEAndroid - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach

Android - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach

W sklepie Google Play znajdują się setki tysięcy darmowych gier i aplikacji. Duża część z nich jest niezwykle przydatna w życiu codziennym. Niemniej jednak niemal wszystkie mają jedną wspólną cechę - wyświetlane na każdym kroku REKLAMY. Po uruchomieniu takie "darmowej" gry, czy programu, jesteśmy często wręcz bombardowani różnego rodzaju bannerami, pop-up'ami, przerywnikami w czasie rozgrywki, czy propozycjami wykupienia dodatkowych opcji. Po pewnym czasie taka sytuacja może zacząć irytować. Co zrobić, aby pozbyć się reklam bez konieczności wykupowania wersji "premium"?

 

Android - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach - zdjęcie

 

Poniższy tekst pokaże Wam, jak w prosty sposób pozbyć się reklam z darmowego oprogramowania przeznaczonego dla urządzeń z systemem Google Play. Niemniej jednak, przed przystąpieniem do działania, polecam zapoznać się z poradnikiem Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie, gdyż wiedza ta, będzie niezbędna.

Zaczynamy od znalezienia w sieci aplikacji o nazwie Adblock Plus (ta niestety nie jest dostępna w oficjalnym sklepie Google). Po jej pobraniu na dysk komputera, postępujemy zgodnie z instrukcjami zawartymi w wyżej zaproponowanym poradniku.

 

Kiedy już uda nam się zainstalować Adblock Plus w naszym urządzenia z androidem, przystępujemy do działania! Przed uruchomieniem aplikacji należy postępować według poniższej instrukcji:

Najpierw wchodzimy w ustawienia sieci Wi-Fi i wybieramy sieć, z którą chcemy się połączyć. Później należy wybrać opcję Modyfikuj sieć i kliknąć w Opcje Zaawansowane.

Następnie przewijamy do Ustawień Proxy i klikamy na Ustaw Własne. Po pojawieniu się odpowiednich pól w Nazwie Hosta wpisujemy: locahost, a numer serwera proxy ustawiamy na taki, jaki otrzymaliśmy w wiadomości, która pojawiła się w górnym pasku powiadomień od aplikacji Adblock Plus.

 

Android - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach - zdjęcie 2

 

Konfigurację sieci mamy już za sobą. Teraz pozostało nam odpowiednio skonfigurować program. Po jej uruchomieniu włączamy filtrowanie i odświeżamy naszą listę subskrypcji. Następnie wchodzimy w Opcje Zaawansowane i wybieramy Uruchamianie przy starcie systemu oraz Odświeżanie tylko podczas połączenia z WiFi.

 

Android - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach - zdjęcie 3

 

I w ten oto sposób możemy cieszyć się darmowymi grami oraz aplikacjami, które pozbawione są jakichkolwiek denerwujących reklam. Cały proces zajmuje zaledwie kilka minut.

Sprawdź jak wyłączyć reklamy w Google Chrome.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Android - jak zablokować reklamy w grach i aplikacjach

  • ~ AdBlock+ opisana metoda NIE DZIAŁA na Androidzie 11!
  • ~ AdBlock+ co za DEBIL pisał tą instrukcję ????? "Przed uruchomieniem aplikacji należy postępować według poniższej instrukcji:" - i podana instrukcja, a następnie w ostatnim zdaniu: "numer serwera proxy ustawiamy na taki, jaki otrzymaliśmy w wiadomości, która pojawiła się w górnym pasku powiadomień od aplikacji Adblock Plus" - to w końcu, tępaku, w którym miejscu mam uruchomić tego AdBlocka ????
  • ~ Ooohoho A na Xiaomi redmi note 5a?

PARTNERZY SERWISU: