MOBILEAndroid Nougat – wielki sukces czy mega klapa?

Android Nougat – wielki sukces czy mega klapa?

Można powiedzieć: „A miało być tak pięknie!”. Nowy system Google Android Nougat zapowiadał się rewelacyjnie i wielu użytkowników czekało na niego z niecierpliwością. Niestety jak się okazuje, jest on obecny na niespełna 5% urządzeń. To ogromne rozczarowanie. Co jest tego przyczyną?

 

Zapowiedzi były szumne, zaś dodatkowe funkcje i udogodnienia bardzo ciekawe i przydatne. Niestety czas oraz rynek zweryfikował wszystko. I trzeba przyznać, że zrobił to bardzo brutalnie. Już na początku roku było wiadomo, że sytuacja nowego Androida Nougat jest po prostu beznadziejna System w wersji 7.0 mógł „pochwalić” się udziałem na poziomie… 0,5%. Nowsza wersja 7.1 pracowała na 0,2 % urządzeń, co ociera się o błąd statystyczny.

 

Android Nougat – wielki sukces czy mega klapa? - zdjęcie

 

 

Co ciekawe, nowy system Google’a o włos wyprzedzał w statystyka system 2.2 Froyo, który wyszedł… 7 lat temu i już dawno został zapomniany. A jak sytuacja wygląda obecnie? Nadal fatalnie, gdyż „siódemka” zgarnia niecałe 5 procent, podczas gdy 7.1 zaledwie pół procenta. Co gorsze, na horyzoncie jest już odmiana 7.1.2. Niestety to również obraz tego, jak wygląda obecnie rynek smartfonów.

 

Nowe modele zazwyczaj dostają najświeższy system operacyjny, podczas gdy te starsze, są zapominane przez firmy. Ba! Nawet półroczny smartfon nie dostaje najnowszej wersji systemu, bo w fabryce już grzeją się nowe modele, więc po co dbać o te, które już zostały sprzedane.

 

Jeśli chodzi o statystyki innych wersji, wciąż na szczycie jest Android 5.0 Lollipop, który ma 32% udziałów, zaś tuż za nim plasuje się wersja 6.0 Marschmallow z udziałem na poziomie 31.2%.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: