GRYArmored Warfare – dla fanów sprzętu ciężkiego

Armored Warfare – dla fanów sprzętu ciężkiego

Gry wojenne chyba nigdy nie stracą na atrakcyjności i popularności. Szybka akcja, ogólna demolka, walka o z góry obrany cel itp. A jeśli w grze możemy korzystać z ciężkiego sprzętu, wtedy „fun” płynący komputera jest kilkukrotnie spotęgowany. Wie o tym studio Obsidian Entertainment, które stworzyło grę Armored Warfare.

 

Czy to konkurent dla World of Tanks? W pewnym sensie tak, gdyż obie gry skierowane są do fanów czołgów, ale jeśli przyjrzymy się obu tytułom nieco bliżej, odkryjemy spore różnice. W przeciwieństwie do konkurenta, w tej grze zasiądziemy za sterami nowoczesnych maszyn i stoczymy bitwę z innymi graczami w czasach współczesnych. Zamiast miast z czasów II Wojny Światowej oraz maszyn z tego okresu, do dyspozycji dostajemy współczesne tereny oraz najnowsze maszyny wojenne w różnych klasach. Będziemy między innymi prowadzić potyczki pod reaktorem atomowym w Hiszpanii, jak również walczyć o ropę naftową na Bliskim Wschodzie. 

 

Armored Warfare – dla fanów sprzętu ciężkiego - zdjęcie

 

Wracając do pojazdów w grze, gracz może wybrać zarówno lekkie, szybkie i zwrotne wozy bojowe, które nie zapewnią dużej siły przebicia, ale pozwolą wymanewrować wroga i naprowadzić go na mocniejszych kolegów, jak również potężne działo samobieżne, które nie angażuje się w bezpośrednią walkę tylko ostrzeliwuje pozycje wroga z daleka. W głównym trybie zabawy rozgrywka polega na walce dwóch drużyn po 15 czołgów. Możemy również grać przeciwko sztucznej inteligencji na jednym z 20 terenów dostępnych w grze.

 

Należy pamiętać, że do zabawy niezbędne jest założenie w pełni bezpłatnego konta na stronie gry. Po tym procesie będzie można pobrać instalator gry, który po uruchomieniu rozpocznie pobieranie plików niezbędnych do ukończenia instalacji. Mimo wielu ciekawych efektów oraz świetnej jakości tekstu, wymagania sprzętowe nie są wygórowane. Płynną rozgrywkę z rozsądną ilością detali zapewni nawet średniej jakości laptop. Za wysoką szczegółowość otoczenia oraz pojazdów odpowiada technologia CryENGINE, a więc ta sama, którą wykorzystano chociażby w fantastycznych graficznie grach z serii Crysis. 

 

Armored Warfare – dla fanów sprzętu ciężkiego - zdjęcie 2

 

Co prawda gra udostępniana jest w wersji BETA i z pewnością ma wiele niedociągnięć, ale już teraz warto sprawdzić, czym zaskoczy nas Obsidian Entertainment w przyszłości, bo na pewno szykuje się wiele ciekawych dodatków.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: