GRYCall of Duty: WWII – wracamy na front!

Call of Duty: WWII – wracamy na front!

Gier traktujących o drugiej Wojnie Światowej było mnóstwo. Mówiło się nawet, że ta tematyka została wyczerpana na wszelkie sposoby i powrót do niej to recepta na klapę. Nic z tych rzeczy. Co prawda niedawno Battlefield 1 poruszył mało popularną tematykę pierwszej Wojny Światowej, ale wraz z Call of Duty: WWII znów wracamy na front drugiej wojny. Zaciekawieni?

 

Wraz z ekipą Sledgehammer Games oraz wydawcą Activision znów złapiemy za karabin i granaty by stawić czoła wrogom w różnych okolicznościach podczas drugiej Wojny Światowej. Trzeba przyznać, że tym razem postawiono mocno na fabułę, a to zawsze przyciąga graczy, którzy gdzieś skrycie chcieliby stać się bohaterami wojennymi. Już niedługo będzie ku temu ogromna szansa.

 

Call of Duty: WWII – wracamy na front! - zdjęcie

 

W nowej grze graczom przedstawiona zostanie opowieść o lądowaniu w Normandii, marszu przez Francję i wyzwoleniu Paryża, a wreszcie przesuwaniu linii frontu w stronę Berlina, na przestrzeni niektórych z najbardziej monumentalnych bitew w dziejach ludzkości. Co prawda niektóre elementy nie są w 100 procentach zgodne z historią, ale przekłamania na pewno nie są na tak wysokim poziomie, co w popularnych polskich serialach o psie itp.

 

 

W kampanii przez większość czasu wcielać się będziemy w postać młodego szeregowego Danielsa, ale dla urozmaicenia rozgrywki, od czasu do czasu będziemy zmieniać postać, np. na kobietę, która walczy po stronie francuskiego ruchu oporu. Co prawda na grę poczekamy aż do listopada tego roku, musimy też brać po uwagę ewentualny poślizg czasowy, ale na pewno warto na nią czekać bo moc obecnych platform potrafi wyłuskać nawet z tak popularnego tematu najlepsze smaczki.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: