MOBILEDarmowe gry strategiczne na Windows Phone

Darmowe gry strategiczne na Windows Phone

Windows Phone oferuje szereg gier strategicznych, w które można zagrać za darmo. Poniżej przedstawiamy najciekawsze naszym zdaniem darmowe gry strategiczne na Windows Phone.

Puzzle Quest 2

Puzzle Quest 2 to bardzo rozbudowana produkcja, będąca połączeniem strategii, gry RPG oraz logicznej. Akcja osadzona jest w świecie fantasy, zaś naszym celem jest rozwój postaci i przemierzanie kolejnych krain. Kluczowym elementem jest walka, która nawiązuje do gier logicznych z gatunku Bejeweled – musimy układać 3 lub więcej klocków o tym samym kolorze pionowo lub poziomo. Różnica polega na tym, że tutaj poszczególne klocki odpowiadają za określone czary, zaś aby pokonać wroga musimy pozbawić go energii – w tym celu musimy likwidować czaszki pojawiające się na ekranie.

 

Darmowe gry strategiczne na Windows Phone - zdjęcie

Puzzle Quest 2 cechuje się dużą grywalnością, która wystarczy na wiele godzin zabawy. Szczegółowa oprawa i klimat to główne zalety tej produkcji. Za darmo dostępna jest w wersji trial ale warto spróbować, gdyż wyróżnia się na tle tytułów strategicznych.

Knight Game

 

Knight Game to gra strategiczna z gatunku free-to-play dla użytkowników Windows Phone. Wcielamy się w postać ambitnego Generała, którego zadaniem jest zebrać potężną armię w celu podbicia kolejnych krain. Akcja osadzona jest w mrocznym klimacie średniowiecza. Na uwagę zasługuje duża liczba statystyk i możliwości planowania.

 

Darmowe gry strategiczne na Windows Phone - zdjęcie 2

Knight Game oferuje łącznie ponad 90 rozbudowanych misji, ponad 60 broni oraz elementów chroniących nasz zamek przed wrogimi jednostkami. Na uwagę zasługuje przejrzysty interfejs i nieskomplikowane zasady rozgrywki. Tytuł zapewni zabawę na wiele godzin nie tylko fanom gier strategicznym, lecz również osobom lubiącym wyzwania i rozwijanie drużyny.

War Game

War Game to osadzona w czasach krwawej wojna strategia free-to-play stworzona dla Windows Phone. Naszym zadaniem jest skompletowanie niezwyciężonej armii a następnie toczenie wojen z komputerowym przeciwnikiem lub znajomymi przez internet.

 

Darmowe gry strategiczne na Windows Phone - zdjęcie 3

War Game posiada przejrzysty interfejs i nieskomplikowane zasady rozgrywki, choć dla zaawansowanych graczy przygotowano liczne elementy zabawy, które pozwolą na wielogodzinne planowanie bitew. Szczegółowa grafika, dostępność za darmo, duża liczba graczy i klimat to główne cechy tej pozycji. Nie zabrakło przy tym rozbudowanej kampanii fabularnej, oferującej ponad 90 misji.

Royal Revolt!

Royal Revolt! jest rozbudowaną grą strategiczną tower-defense, dostępną całkowicie za darmo w modelu free-to-play. Wcielamy się w młodego czarodzieja, który rozpoczyna swoją przygodę z magią. Okazuje się, że w czasie gdy trafia do szkoły magii, jego kraina została opanowana przez chciwą rodzinę. Po odbyciu nauk wracamy jako potężny mag, który musi przywrócić porządek w rodzinnej krainie.

 

Darmowe gry strategiczne na Windows Phone - zdjęcie 4

Royal Revolt! skupia się na strategicznym podejściu do walk. Na początku naszej przygody rozpoczynamy zabawę z niewielkim oddziałem wojsk. Z czasem nasze siły będą wzrastać. Zadaniem gracza jest podbijanie kolejnych zamków zajmowanych przez przeciwników – łącznie 58 fortyfikacji do zdobycia. Zaletą jest szeroki wybór jednostek – wojownicy, rycerze, czarodzieje, łucznicy. To jedna z najlepszych darmowych strategii na Windows Phone. 

Sprawdź gry strategiczne za darmo na Iphone.

Sprawdź gry przygodowe za darmo na Androida.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: