GRYCounter-Strike Nexon: Zombies - premiera i wymagania

Counter-Strike Nexon: Zombies - premiera i wymagania

Testy beta Counter-Strike Nexon: Zombies rozpoczęły się pod koniec września, a na początku października gra trafiła już do graczy w pełnej wersji. Czym jest Counter-Strike Nexon: Zombies? Jakie ma wymagania? Czym się wyróżnia spośród innych przedstawicieli serii Counter-Strike?

 

Counter-Strike Nexon: Zombies - premiera i wymagania - zdjęcie

 

Counter-Strike Nexon: Zombies - nowe modele rozgrywki

 

Na samym początku warto zaznaczyć, że Counter-Strike Nexon: Zombies nie jest typowym przedstawicielem cyklu. To gra odchodząca od kanonów serii, która były niezmienne od lat dziewięćdziesiątych. 

 

Counter-Strike Nexon: Zombies - premiera i wymagania - zdjęcie 2

 

Klasyczny Counter-Strike to strzelanka FPP nastawiona na rozgrywki drużynowe, w których gracze wcielają się z członków pięcioosobowych drużyn terrorystów i antyterrorystów. W zależności od mapy, zadania stawiane przed graczami są inne. Może to być podłożenie broni lub jej rozbrojenie (w zależności od strony) lub np. przechwycenie zakładników chronionych przez drużynę terrorystów.

 

Twórcy Counter-Strike Nexon: Zombies do tego pomysłu wprowadzili szereg zmian. W grze pojawiają się zombie, nowe tryby gry, których łącznie jest aż 20. Gracz może rywalizować z innymi lub z nimi współpracować walcząc z zombiakami, które atakują falami. Na uwagę zasługuje duży wybór map. Gracz może rozgrywać mecze na 60 planszach, z których część to klasyczne plansze znane z innych serii. 

 

Counter-Strike Nexon: Zombies - premiera i wymagania - zdjęcie 3

 

Counter-Strike Nexon: Zombies rozwija grę również pod kątem broni i postaci. Przygotowano nowe, bardziej futurystyczne, modele broni, której pojawiają się obok klasycznego M4 czy AK47. Co ciekawe, gracze mogą ulepszać bronie, zwiększając ich celność, siłę strzału i wygląd. Poza tym, wybór postaci, w którą się wcielimy ma wpływ na nasze umiejętności. 

 

Wymagania sprzętowe Counter-Strike Nexon: Zombies

 

By uruchomić Counter-Strike Nexon: Zombies nie potrzebujemy wydajnego komputera. Jako, że gra bazuje na technologii Counter-Strike 1.6, uda nam się uruchomić grę nawet na 10-letnim komputerze. By spełnić minimalne wymagania sprzętowe potrzeba komputera klasy Intel Celeron 2.13 GHz, 512 MB pamięci RAM i kartę graficzną z rodziny GeForce 4. 

 

Counter-Strike Nexon: Zombies - premiera i wymagania - zdjęcie 4

 

Twórcy zalecają sprzęt klasy Intel Pentium 4 3 GHz, 1 GB pamięci RAM i kartę GeForce 6600. Oznacza to, że z uruchomieniem Counter-Strike Nexon: Zombies poradzi sobie nawet najtańszy netbook. 

 

Jeśli jest za darmo, to dlaczego nie spróbować?

 

Counter-Strike Nexon: Zombies to gra free to play, bazująca na mikropłatnościach Gracz może rozpocząć zabawę za darmo i zdobywać punkty, które wyda na lepsze bronie. Może również sięgnąć do portfela i zapłacić za karabiny i strzelby prawdziwą gotówką. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: