MOBILERanking najlepszych gier logicznych na Androida

Ranking najlepszych gier logicznych na Androida

Jedną z najpopularniejszych obecnie kategorii gier mobilnych są tytuły logiczne. Na smartfony oraz tablety z Androidem dostępnych jest całe mnóstwo darmowych tytułów. Który zatem wybrać, by mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania? Poniższy ranking przedstawia kilka naszym zdaniem najlepszych tytułów logicznych, które trafią zarówno do początkujących, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych graczy. 

 

Ranking najlepszych gier logicznych na Androida - zdjęcie

 

Gry logiczne zazwyczaj nie potrzebują dobrego procesora i ogromnej ilości pamięci RAM. To przede wszystkim za sprawą niskich wymagań graficznych. Pozwala to na ich instalację nawet na nieco starszych smartfonach. Jednym z tego typu tytułów jest Checkers, czyli klasyczne warcaby. Zasady gry są znacznie prostsze niż w szachach. Niemniej jednak w warcabach także musimy zastosować odpowiednią taktykę, by przechytrzyć naszego przeciwnika. Checkers zaoferuje nam między innymi kilka rodzajów plansz do wyboru. Znajdą się wśród nich 6x6 i 8x8, które posłużą do nieco krótszych i szybszych rozgrywek oraz 10x10 dla bardziej zaawansowanych graczy. Co więcej, wybierać możemy spośród kilku poziomów trudności, co pozwoli dostosować grę do naszych umiejętności. Warto dodać, że Checkers posiada wsparcie zarówno dla zasad warcabowych respektowanych tylko w USA, jak i tych międzynarodowych. Całość, pomimo niewielkiego rozmiaru została okraszona przyjemną dla oka oprawą graficzną, która nie męczy wzroku nawet podczas kilkudziesięcio minutowej rozgrywki. Na najwyższych poziomach trudności silnik logiki Magma Mobile AI (ceniony na całym świecie przez profesjonalnych graczy) może nam dać się we znaki i jest niezwykle wymagający pod kątem umiejętności i zastosowanych strategii.

 

Ranking najlepszych gier logicznych na Androida - zdjęcie 2

 

Kolejną pozycję w rankingu zajmuje również klasyka gatunku. Tym razem jednak przenosimy się do Japonii. Mowa bowiem o tradycyjnym Sudoku schowanym w obudowie naszego smartfona. Sudoku Free to jedna z wielu tego typu propozycji dostępnych w sieci. Wybraliśmy ją jednak między innymi dlatego, że jest w pełni darmowa, nie zajmuje wiele miejsca w pamięci i oferuje kilka ciekawych trybów rozgrywki, których próżno szukać u konkurencji. Mamy tutaj także do czynienia z wygodnym w obsłudze systemem sterowania, co jest niezwykle ważne przy tego typu grach. Prezentowana aplikacja zaoferuje graczom między innymi:

- łącznie cztery zróżnicowane poziomy trudności,

- trzy rodzaje wprowadzania cyfr w wybrane pola,

- prosty, ale ładnie wyglądający interfejs użytkownika,

- dostęp do internetowej tablicy wyników, gdzie możemy porównywać swoje rekordy z graczami z całego świata,

- system podpowiedzi dla początkujących.

 

Ranking najlepszych gier logicznych na Androida - zdjęcie 3

 

Tym razem odejdziemy od klasyki i przyjrzymy się nieco bardziej oryginalnemu tytułowi. Mowa tutaj o grze Lazors, czyli po prostu Lasery. Po wejściu na rynek niemal od razu stała się niekwestionowanym hitem wśród gier logicznych. Koncepcja samej rozgrywki jest niezwykle prosta. Zadanie gracza polega na rozstawianiu na planszy luster w taki sposób, by skierować wiązkę lasera w wyznaczone miejsca. Wydaje się banalne. Nic bardziej mylnego! O ile początkowe levele pozwalają nam zapoznać się z mechaniką gry, tak te nieco późniejsze stają się naprawdę wymagające i mogą dać nam się we znaki. Nie zabrakło tutaj także typowej dla tego typu gier prostej, ale przyjemnej dla oka oprawy graficznej. Twórcy oddają w nasze ręce łącznie ponad 150 zróżnicowanych poziomów, dostęp do systemu wskazówek dla początkujących oraz proste w obsłudze menu. Lazors to wciągająca gra, która zapewni co najmniej kilka godzin rozrywki intelektualnej.

 

Ranking najlepszych gier logicznych na Androida - zdjęcie 4

 

Na koniec coś dla wielbicieli różnego rodzaju quizów i zgadywanek. Mobilna wersja Milionerów, bo o niej mowa pozwoli każdemu z nas poczuć się jak uczestnik tego popularnego, telewizyjnego show. Gra jest całkowicie darmowa i co ważne wydana została w polskiej wersji językowej, więc nikt nie powinien mieć problemów z rozszyfrowaniem pytań. Całość została utrzymana w konwencji graficznej, która znana jest z wersji telewizyjnej. Aby zdobyć wirtualny milion złotych należy odpowiedzieć na kolejno 10 coraz trudniejszych pytań z różnych dziedzin (polityka, geografia, fizyka, historia, technologia, itd). Po drodze do dyspozycji otrzymujemy trzy koła ratunkowe: pytanie do publiczności, 50/50 oraz pytanie do przyjaciela. Czy uda Wam się sięgnąć po główną nagrodę? Gra ta świetnie sprawdza się zarówno na różnego rodzaju imprezach, jak i krótki przerywnik w czasie pracy.

 

Ranking najlepszych gier logicznych na Androida - zdjęcie 5

 

Jak sami widzicie, darmowych gier logicznych jest naprawdę dużo. Te, które wybraliśmy z pewnością zapewnią wiele godzin dobrej zabawy. A może Wy macie jakieś inne, ciekawe propozycje? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: