RTVCo to jest Smart TV?

Co to jest Smart TV?

Już od dłuższego czasu często mówi się o telewizorach Smart TV. Obecnie niemal w każdym modeli nawet ze średniej półki spotkamy ten dodatek, ale tak naprawdę co on daje? Czy warto inwestować w telewizor ze Smart TV?

 

W wielkim skrócie Smart TV to system w telewizorze, który pozwala nam dobrać jego funkcje do własnych preferencji. O ile tradycyjny telewizor pozwala co najwyżej na przeglądanie programów telewizyjnych, nagrywanie a następnie ich odtwarzanie, możliwość odtwarzania multimediów z pamięci zewnętrznej oraz regulację obrazu i dźwięku, tak telewizor ze Smart TV posiada o wiele więcej funkcji, zaś wspomniane możliwości to tylko niewielki procent potencjału.

 

Przede wszystkim telewizor ze Smart TV możemy podłączyć do Internetu, a to otwiera ogromne możliwości nie tylko konfiguracji, ale również adaptacji urządzenia do własnych preferencji. Podstawą jest możliwość przeglądania stron internetowych, portali społecznościowych oraz serwisów filmowych takich jak YouTube oraz innych portali VOD, co pozwala na oglądanie filmów i seriali. Oprócz tego możemy zainstalować różne aplikacje rozszerzające zdolności urządzenia. Może to być aplikacja pogodowa, klient poczty e-mail a nawet gry.

 

Obecnie telewizory ze Smart TV posiadają różne systemy tj. WebOS, Tizen a nawet Android TV< który bardzo przypomina system znany ze smartfonów.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: