GRYCzym jest uPlay?

Czym jest uPlay?

W świecie cyfrowych wersji gier niezaprzeczalnym liderem jest Steam, jednak najwięksi producenci i wydawcy, również oferują swoje autorskie rozwiązania. Jednym z nich jest uPlay - usługa francuskiego Ubisoftu, twórców serii Anno, The Settlers oraz Assassin's Creed czy Splinter Cell.

 

Czym jest uPlay? - zdjęcie

 

By uzyskać dostęp do uPlay konieczna jest instalacja klienta, który waży ok. 60 MB oraz stworzenie konta. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do sklepu z płatnymi grami, produkcjami free to play oraz możliwość aktywacji gier kupionych tradycyjnym, pudełkowym wydaniu. 

 

Czym jest uPlay? - zdjęcie 2

 

Grając w tytuły kupione lub aktywowane w uPlay, gracz otrzymuje punkty Uplay Win, wzorowane na osiągnięciach ze Steama. Zebrane punkty można wymieniać na tzw. "Rewards", czyli nagrody - nowe misje, stroje, czy dodatki typu tapety. Każda gra obsługująca ten system ma określoną liczbę nagród do odebrania.

 

Czym jest uPlay? - zdjęcie 3

 

Czym jest uPlay? - zdjęcie 4

 

W odróżnieniu od Steama, usługa umożliwia nie tylko zakup cyfrowych wersji gier na PC, ale również tradycyjnych wydań pudełkowych na PC i konsole (Xbox 360, PS3, PS4, Xbox One). W wypadku takiego zakupu, gra przyjedzie do nas kurierem, choć trzeba przyznać – ceny nie są atrakcyjnie. Oferta uPlay składa się w przeważającej większości z tytułów firmy Ubisoft, więc będą to gry z taki serii jak Assassin's Creed, Rayman, Splinter Cell, Watch_Dogs czy Just Dance.

 

Czym jest uPlay? - zdjęcie 5

 

Warto odnotować fakt, że Play jest multiplatformowy, co jest ewenementem. Jeśli masz Wii, Xbox 360, PlayStation 3 czy inną konsole i grasz w produkcje Ubisoftu, podczas uruchamiania gry możesz zalogować się na swoje dane uPlay i zbierać nagrody. 

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: