GRYCzym jest uPlay?

Czym jest uPlay?

W świecie cyfrowych wersji gier niezaprzeczalnym liderem jest Steam, jednak najwięksi producenci i wydawcy, również oferują swoje autorskie rozwiązania. Jednym z nich jest uPlay - usługa francuskiego Ubisoftu, twórców serii Anno, The Settlers oraz Assassin's Creed czy Splinter Cell.

 

 

By uzyskać dostęp do uPlay konieczna jest instalacja klienta, który waży ok. 60 MB oraz stworzenie konta. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do sklepu z płatnymi grami, produkcjami free to play oraz możliwość aktywacji gier kupionych tradycyjnym, pudełkowym wydaniu. 

 

 

Grając w tytuły kupione lub aktywowane w uPlay, gracz otrzymuje punkty Uplay Win, wzorowane na osiągnięciach ze Steama. Zebrane punkty można wymieniać na tzw. "Rewards", czyli nagrody - nowe misje, stroje, czy dodatki typu tapety. Każda gra obsługująca ten system ma określoną liczbę nagród do odebrania.

 

 

 

W odróżnieniu od Steama, usługa umożliwia nie tylko zakup cyfrowych wersji gier na PC, ale również tradycyjnych wydań pudełkowych na PC i konsole (Xbox 360, PS3, PS4, Xbox One). W wypadku takiego zakupu, gra przyjedzie do nas kurierem, choć trzeba przyznać – ceny nie są atrakcyjnie. Oferta uPlay składa się w przeważającej większości z tytułów firmy Ubisoft, więc będą to gry z taki serii jak Assassin's Creed, Rayman, Splinter Cell, Watch_Dogs czy Just Dance.

 

 

Warto odnotować fakt, że Play jest multiplatformowy, co jest ewenementem. Jeśli masz Wii, Xbox 360, PlayStation 3 czy inną konsole i grasz w produkcje Ubisoftu, podczas uruchamiania gry możesz zalogować się na swoje dane uPlay i zbierać nagrody. 

2+2=