MOBILECzym się różni iPhone 5c od 5s?

Czym się różni iPhone 5c od 5s?

Szukasz dobrego telefonu i zastanawiasz się nad modelami iPhone 5c lub iPhone 5s? W tym poradniku przedstawiamy najważniejsze różnice.

 

Czym się różni iPhone 5c od 5s?  - zdjęcie

Iphone 5c to tak naprawdę nieznacznie ulepszony iPhone 5, który działa w oparciu o ten sam procesor Apple A6. Posiada o ok 5% mocniejszą baterię od swojego poprzednika, a także nową plastikową obudowę w różnych kolorach. Jest za to stosunkowo droższym urządzeniem, nawet w porównaniu do znacznie mocniejszego iPhone 5s.

Iphone 5s różni się przede wszystkim od iPhone 5c pod względem lepszego 64-bitowego procesora Apple A7. Dzięki niemu gry wyglądają ładniej, zaś aplikacje działają płynniej.  Iphone 5s posiada również lepszy aparat, co jest sporą zaletą dla miłośników fotografii. Posiada ponadto metalową obudowę, przez co jest trwalszy, a także czytnik linii papilarnych i wsparcie dla aplikacji umożliwiających mierzenie tętna.

Różnica pomiędzy iPhone 5c a iPhone 5s widoczna jest również w cenie. Za iPhone'a 5c należy zapłacić w granicach 1300-1700 zł (w zależności od pamięci wewnętrznej i dodatkowych konfiguracji). Iphone 5s to koszt rzędu 2000-2300 zł, jednak za wyższą kwotę otrzymujemy procesor nowszej generacji oraz lepszej jakości aparat.

Polecamy również poradnik: Czym się różni iPhone 5 od 5s?

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: