MOBILECzym się różni tablet od telefonu?

Czym się różni tablet od telefonu?

Obecnie odpowiedź na to pytanie jest dość prosta pod warunkiem, że mówiąc o telefonie mamy na myśli prawdziwy telefon komórkowy z klawiszami, a nie nowoczesnego smartfona, w którym wykonywanie połączeń głosowych jest tylko jedną z setek funkcji. Jeśli w grę wchodzi tradycyjny telefon komórkowy, różnice pomiędzy nim a tabletem są oczywiste.

Tablet to urządzenie z ekranem o przekątnej 7 cali lub większej. Posiada niemal taką samą funkcjonalność jak bardzo popularne obecnie smartfony, choć w większości przypadków nie pozwala na prowadzenie rozmów. To nie jest jednak problemem, jeśli urządzenie wyposażone jest w slot kart SIM – wtedy możemy podłączyć słuchawki i wykonywać normalne połączenia głosowe o ile dany model oferuje takie rozwiązanie. Oprócz tego nie jest problemem wysłanie wiadomości SMS lub stworzenie tradycyjnej książki z kontaktami.

Czym się różni tablet od telefonu? - zdjęcie

Mimo to tablet przeznaczono przede wszystkim do rozrywki i pracy tj. przeglądania Internetu, dokumentów w różnych formatach, komunikacji przez Internet, oglądania filmów czy też słuchania muzyki – rozmowy telefoniczne są jedną z wielu funkcji o ile w ogóle tablet jest w stanie zaoferować taką funkcję. To nie jest normą.

Co innego tradycyjny telefon komórkowy, w którym funkcja dzwonienia nadal jest najważniejsza i nie jest przyćmiona przez liczne dodatki i gadżety znane ze smartfonów. Zazwyczaj mianem telefonu komórkowego określa się tradycyjne urządzenie z niewielkim ekranem i klawiaturą numeryczną. Zaawansowane telefonu oferują połączenie z Internetem, możliwość przeglądania stron WWW czy sprawdzania wiadomości typu e-mail, ale brak połączenia z siecią nie ogranicza ich funkcjonalności.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: