MOBILECzym się różni telefon dotykowy od smartfona?

Czym się różni telefon dotykowy od smartfona?

Chcesz poznać czym się różni telefon dotykowy od smartfona? Poniżej przedstawiamy najważniejsze różnice pomiędzy telefonem dotykowym a smartfonem.

 

Czym się różni telefon dotykowy od smartfona?  - zdjęcie

Na pierwszy rzut oka telefon dotykowy nie różni się specjalnie od smartfona. Pojęcie telefon dotykowy weszło na rynek jako pierwsze i dotyczy modeli telefonów komórkowych z dotykowym ekranem. W praktyce są to urządzenia starsze, pozbawione rozbudowanych funkcji czy dostępu do Internetu. Ma wbudowany prosty soft, czyli oprogramowanie producenta, służące do wykonywanie standardowych połączeń telefonicznych czy możliwość wysyłania wiadomości SMS.

Smartfon, czyli "inteligentny telefon", również dotyczy urządzeń z obsługą ekranu dotykowego. Są to jednak bardziej rozbudowane wersje telefonów komórkowych, wyposażonych w system operacyjny (Android, iOS, Windows Phone), a także dodatkowe funkcje – m.in. GPS, aparat fotograficzny, kamerę czy dostęp do sieci Wi-Fi, umożliwiających połączenie z Internetem. Smartfony wyposażone są w potężne procesory i układy graficzne, pozwalające na obsługę milionów gier i aplikacji. Smartfony obsługują również pakiety biurowe, a także programy działające dotychczas wyłącznie na komputerze – nierzadko są multiplatformowe, dzięki czemu można za pośrednictwem smartfona korzystać z konta, które założyliśmy w danym programie na PC.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: