GRYF1 2016 – nieśmiertelna seria?

F1 2016 – nieśmiertelna seria?

Każdy, nawet niedzielny gracz doskonale zna serie gier, które pojawiają się regularnie co rok już od wielu lat. FIFA, NBA, Pro Evolution Soccer – to tylko nieliczne i najpopularniejsze przykłady tzw. sezonówek. Wydaje się, że do tego zaszczytnego grona dołączyła seria F1, która w tym roku doczekała się najnowszej edycji 2016. Poznajmy ją trochę bliżej.

 

F1 2016 to już ósma odsłona licencjonowanej serii gier wyścigowych. Oczywiście najważniejszym elementem jest kaiera, w której możemy zasiąść za kierownicą szybkiego bolidu i wziąć udział w zawodach Formuły 1. Za produkcję, podobnie jak w poprzednich latach, odpowiada studio Codemasters, mające na koncie serie DiRT, łącznie z najnowszym i rewelacyjnym DiRT Rally, Race Driver, Colin McRae Rally etc. Jak widać doświadczenie jest, więc możemy spodziewać się naprawdę dopracowanego tytułu.

 

F1 2016 – nieśmiertelna seria? - zdjęcie

 

Niektórzy mogą mieć wrażenie, że z roku na rok gra jest bardzo podobna i trudno dostrzec rewolucyjne różnice. Sporo w tym prawdy, ale twórcy starają się udoskonalać swoje dzieło wprowadzając ciekawe rozwiązania oraz co oczywiste, najnowsze przepisy oraz bolidy według tegorocznej specyfikacji. Gra wykorzystuje ten sam silnik graficzny co poprzedniczka, wprowadzając zupełnie nowe tryby gry oraz pomniejsze zmiany do modelu zabawy. Oczywiście nie zabrakło najnowszych torów, w tym tego utworzonego na ulicach azerbejdżańskiego Baku. 

 

Rzecz jasna najważniejszym elementem jest tryb kariery. Grę zaczynamy od stworzenia swojego alter ego, a następnie wybrania odpowiadającej nam ekipy. Warto zaznaczyć, że im lepsza ekipa, tym wyższe wymagania, które trudno zrealizować na początku kariery. Za zwycięstwa i rekordy na trasach otrzymujemy punkty, które przeznaczamy na zakup kolejnych ulepszeń rozmaitych podzespołów bolidu. Do gry wprowadzona została także specjalna lokacja, pełniąca rolę huba. Porozmawiamy w niej z kluczowymi członkami teamu, takimi jak inżynierowie czy mechanicy, i zlecimy im np. nowe projekty techniczne. 

 

Dla kogo jest ta gra? Przede wszystkim dla miłośników gatunku, którzy doceniają specyfikę wyścigów F1. Nowicjusze również poczują się nieźle, ale jeśli ktoś szuka ostrej jazdy w zręcznościowym stylu, może poczuć pewien niedosyt i ograniczenia. Mimo to z pewnością warto przyjrzeć się tej grze nieco bliżej. 

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: