GRYFar Cry 5 – data premiery i zarys fabuły

Far Cry 5 – data premiery i zarys fabuły

Far Cry to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych serii gier na konsole i komputery osobiste. Ciekawa fabuła, świetna grafika, ciekawe rozwiązania oraz dynamiczna akcja – to główne cechy serii. Czy najnowsza odsłona zaoferuje nam coś nowego? Kiedy możemy się jej spodziewać i czy w ogóle warto czekać?

 

Far Cry 5 – data premiery i zarys fabuły - zdjęcie

 

Ludzie z Ubisoftu lubią serwować nam nietypowe historie. Tym razem akcja gry powróci do Stanów Zjednoczonych. Ale nie będziemy walczyć z bandziorami, mafiozami, terrorystami itp. W grze zmierzymy się z… amerykańskim nacjonalizmem i religijnym fanatyzmem. Brzmi nietypowo? O to właśnie chodzi!

 

W grze pojawi się kilka ciekawych postaci. Będzie to między innymi waleczny pastor Jerome Jeffries, krewka barmanka Mary May, która straciła rodzinę, oraz pilot Nick Rye. Akcja gry toczy się w fikcyjnym hrabstwie Hope County w stanie Montana, a my wcielamy się w postać początkującego szeryfa, który stara się zapanować nad chaosem wywołanym przez lokalnego guru religijnego oraz jego wiernych wyznawców.

 

Tematyka gry może wydawać się bardzo kontrowersyjna, gdyż walczymy z radykalnymi wyznawcami pewnej religii, być może katolickiej, na amerykańskiej ziemi. W niektórych kręgach gra z pewnością będzie jawiła się jako antyreligijna itp. To może wywołać falę protestów w niektórych bardzo radykalnych stanach. Czy tak się stanie? Czy to wpłynie na sprzedaż gry? Tego dowiemy się już pod koniec lutego 2018 roku.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: