GRYJak grać przez internet na PS3

Jak grać przez internet na PS3

Rozgrywka sieciowa to standard, który otwiera nowe możliwości przed graczami. Jak grać przez internet na PS3? Oto dwie możliwe drogi, jakimi możesz podłączyć się do sieci. 

 

Jak grać przez internet na PS3 - zdjęcie

 

Każda wersja PlayStation 3 jest przystosowana do łączenia się z internetem za pomocą tradycyjnego kabla RJ-45 lub sieci bezprzewodowej WiFi. W jaki sposób zamierzasz podłączyć się do sieci? To zależy od dostawcy internetowego. Jeśli nie posiadasz routera WiFi to jedynym wyjściem jest doprowadzenia kabla sieciowego do pokoju z konsolą i podłączenie go z tyłu urządzenia. Następnie przejdź do zakładki Ustawienia

 

Następnie wybierz Ustawienia sieci  -> Ustawienia połączenia internetowego. W tej zakładce należy wybrać metodę podłączenia internetowego: przewodowe (w przypadku łączności kablowej) lub bezprzewodowego, gdy chcemy podłączyć się z routerem WiFi. Wszelkie ustawienia sieci można zostawić w trybie automatycznego wykrywania, a połączenie powinno i tak zostać nawiązane. Po zaakceptowaniu ustawień można przeprowadzić test połączenia internetowego. 

 

W przypadku łączenia się siecią WiFi konieczne jest wyszukiwanie sieci, podanie hasła do sieci oraz wybranie protokołu szyfrowania swojego routera. Resztę parametrów można wybrać automatycznie. 

 

Po podłączeniu się do sieci musisz założyć konto w PlayStation Network, by móc grać w sieci. Do tego  potrzeba jedynie podać adres e-mail i hasło. Konto jest darmowe.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: