GRYFIFA 16 – ewolucja z dozą rewolucji

FIFA 16 – ewolucja z dozą rewolucji

Czy z dobrej gry można zrobić jeszcze lepszą? Owszem, choć jest to trudne. Czy z dobrej gry można zrobić porażkę? Oczywiście i to już jest bardzo proste. W którym kierunku podąża seria FIFA? Na pewno w tym lepszym, gdyż od kilku lat poprawa jest systematyczna, choć nie rewolucyjna. W tym roku również mamy do czynienia z ewolucją, choć kilka elementów można uznać za rewolucyjne. 

 

FIFA 16 to kolejna część prawdopodobnie najpopularniejszej serii piłkarskiej, której początki sięgają lat 90-tych ubiegłego wieku. Kanadyjski oddział koncernu Electronic Arts nieprzerwanie od ponad 20 lat tworzy i udoskonala grę oferując różne tryby i nowatorskie rozwiązania. Warto również wspomnieć o innych tytułach wychodzących spod rąk programistów tj. NHL, NBA Live, Madden NFL, czy PGA Tour. 

 

Nowa odsłona FIFY trafiła na wszystkie najpopularniejsze platformy tj. PC, Xbox 360, Play Station 3, Xbox One oraz Play Station 4. Całą serię zapoczątkowano w 1994 roku na komputerach PC, nic więc dziwnego, że to właśnie na komputery pojawiła się edycja Deluxe. Co ciekawe, producenci postanowili zrezygnować z edycji na konsole firmy Nintendo, która ustąpiła miejsca specjalnej wersji gry FIFA Mobile, dedykowanej urządzeniom przenośnym. W porównaniu do poprzednich odsłon, FIFA 16 serwuje nam wiele nowości i ciekawych ulepszeń. 

FIFA 16 – ewolucja z dozą rewolucji - zdjęcie


Na początku warto wspomnieć o pojawieniu się narodowych reprezentacji kobiecej piłki nożnej. Co prawda jest to dopiero pierwszy krok w tym kierunku, ale już w tym roku będziemy mogli zagrać kobiecą reprezentacją takich reprezentacji, jak Australia, Brazylia, Kanada, Chiny, Anglia, Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja, Meksyk, Hiszpania oraz Stany Zjednoczone. Drużyną kobiecą możemy rozegrać mecz towarzyski lub turniej jednoosobowy. Niestety pozostałe tryby są niedostępne. 

 

Kolejną zmianą jest udoskonalenie trybu FIFA Ultimate Team, który teraz nosi nazwę Ultimate Team Draft. Zakres modyfikacji dotknął przede wszystkim procesu tworzenia nowej drużyny, który w porównaniu do poprzednich odsłon serii uległ znacznemu uproszczeniu. Przystępując do rozgrywki wybieramy jedną z dostępnych formacji, kapitana drużyny i obsadzamy poszczególne pozycje, mając do dyspozycji po pięciu losowych piłkarzy na każdej z nich. W FIFA 16 znajdziemy również udoskonalony tryb kariery. Możemy przykładowo rozgrywać turnieje przedsezonowe, które z kolei pozwolą wyłowić talenty z rezerw, udoskonalić formację itp. Oprócz tego możemy wziąć udział w treningu, dzięki czemu podniesiemy umiejętności własne oraz wirtualnych zawodników. Poprawiono także sztuczną inteligencję, grę w formacji obronnej oraz ogólną fizykę gry. 

 

Jeśli chodzi o animację, zawodnicy doczekali się aż 25 nowych opcji związanych z poruszaniem się. Możemy np. wyznaczać długość wślizgu, co pozwala na większą kontrolę podczas meczu. Komputer o wiele lepiej reaguje na sytuację na boisku, dzięki czemu jesteśmy zmuszeni do generowania składnych akcji. Poprawiono także system podań, dzięki czemu możemy wykonywać szybkie i krótkie podania w trudno dostępne miejsca. Nad dopracowaniem systemu dryblingu czuwał sam Lionel Messi. 

 

W tym roku Pro Evolution Soccer 2016 rozegra bardzo ciężki mecz z dogrywką i serią rzutów karnych. Czy wygra? Może być trudno…

 

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: