MOBILEJak edytować PDF?

Jak edytować PDF?

Pliki PDF zyskały ogromną popularność i obecnie coraz więcej dokumentów zapisywanych jest w tym formacie. Mowa tu o rachunkach, fakturach, instrukcjach obsługi, książkach i czasopismach, umowach etc. Jest jednak pewien problem z tego typu dokumentami – nie można ich edytować. Na szczęście jest pewne rozwiązanie.

Co prawda edycja dokumentów zapisanych w formacie PDF jest dość problematyczna, zaś za pomocą zwykłej przeglądarki dokumentów w ogóle niemożliwa, ale istnieją programy, które pozwalają użytkownikowi ingerować w treść oraz układ takiego dokumentu. Przykładem takiego programu jest Foxit PDF Editor. To proste w obsłudze narzędzie pozwalające na edycję plików PDF. Aplikacja umożliwia modyfikację i dodawanie tekstów, jak również dodawanie obrazów i innych elementów graficznych.

Jak edytować PDF? - zdjęcie

Sekretem programu Foxit PDF Editor jest silnik OCR - rozpoznawania treści w dokumentach PDF, który posiada funkcję łatwego poprawiania ewentualnych błędów. Program został przystosowany do łatwego konwertowania ponad 200 typów plików do dokumentów PDF. Możliwe jest również tworzenie konwersji PDF do innych formatów takich jak HTML, ePub czy RTF. Foxit Advanced PDF Editor posiada również wygodną wyszukiwarkę pozwalającą na sprawne przeczesywanie wielu plików PDF jednocześnie.  Co więcej, aplikacja jest w stanie łączyć kilka dokumentów PDF w jeden. Niestety są pewne minusy programu.

Po pierwsze Foxit PDF Editor posiada anglojęzyczny interfejs, który początkowo może sprawiać problemy mniej zaawansowanym użytkownikom, ale jego intuicyjność i prostota obsługi sprawia, że już po kilku chwilach każdy opanuje najważniejsze funkcje. Należy również pamiętać, że program udostępniany jest na zasadach licencji trial, ale pozwala ona zmodyfikować dowolny dokument PDF i przetestować wszystkie funkcje. Oczywiście obsługa ogranicza się do otwarcia pliku PDF w programie, a następnie wykorzystanie dostępnych opcji.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: