MOBILEJak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.2

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.2

Uzależnienie od telefonu to zazwyczaj nic dobrego. Należy jednak pamiętać, że niekiedy jest to uzależnienie nieświadome, innym razem przymusowe – wiedzą o tym osoby pracujące na niektórych stanowiskach. Ciągła dyspozycyjność i siedzenie niemal z telefonem w ręku to nic przyjemnego. Na szczęście jest sposób na to, aby powiadomienia z komórki wyświetlać na ekranie komputera np. podczas relaksu lub oglądania filmu. Jak to zrobić?

Niedawno w tekście pt. „Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.2” pisaliśmy o funkcjach aplikacji i programu Desktop Notifications, zaś dziś opiszemy funkcjonalność nieco bardziej zaawansowanego rozwiązania. Mowa tu o programie AirDroid, który nie tylko wyświetla funkcje tabletu lub smartfona na ekranie komputera, ale jest w stanie emulować różne urządzenia z systemem Android. Aplikacja jest darmowa, choć w tej wersji napotkamy kilka ograniczeń. Pełna wersja narzędzie jest płatna, choć kwota nie jest wysoka i użytkownicy, którzy chcą korzystać ze wszystkich opcji powinni zainwestować.

AirDroid – instalacja i korzystanie z usługi

Użytkownicy aplikacji AirDroid mogą logować się na dwa sposoby – za pośrednictwem strony internetowej web.airdroid.com lub za pośrednictwem sieci po wpisaniu odpowiedniego kodu. Zanim jednak zaczniemy korzystać z aplikacji, musimy ją pobrać, a następnie zainstalować na urządzeniu z systemem Android. Aplikację AirDroid znajdziemy w sklepie Play.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.2 - zdjęcie

W następnym kroku po zainstalowaniu aplikacji AirDroid na urządzeniu z Androidem możemy założyć nowe konto, lub zalogować się za pośrednictwem portalu społecznościowego: Twitter, G+ lub Facebook. Po zalogowaniu się na swoje konto i aktywowaniu uprawnień administratora, pojawi się główne okno programu.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.2 - zdjęcie 2

W kolejnym kroku przechodzimy na stronę internetową usługi (web.airdroid.com), a w następnym kroku logujemy się na swoje konto. Podobnie jak na urządzeniu mobilnym, tak samo tutaj możemy skorzystać z konta portalu społecznościowego: Twitter, G+ lub Facebook. Po zalogowaniu w oknie przeglądarki pojawi się wirtualny pulpit podłączonego urządzenia.

Jak wyświetlać powiadomienia z Androida na komputerze? Cz.2 - zdjęcie 3

Po uruchomieniu usługi mamy dostęp praktycznie do wszystkiego, co znajduje się w pamięci urządzenia z Androidem. Możemy przeglądać, odbierać i wysyłać wiadomości, przeglądać zapisane zdjęcia i filmy, sprawdzać poziom pamięci, wolne miejsce na karcie etc. Co więcej, użytkownicy mogą również sprawdzać zdalnie lokalizację urządzenia klikając na ikonę „Znajdź tel…”.

UWAGA! Należy pamiętać, aby dezaktywować usługę gdy odchodzimy od komputera, szczególnie w pracy lub szkole. Niepowołani użytkownicy mogą zobaczyć naszą korespondencję, zdjęcia, filmy oraz naszą lokalizację.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: