MOBILENajlepsze gry zręcznościowe na iPhone

Najlepsze gry zręcznościowe na iPhone

Z poziomu urządzenia iPhone użytkownicy mają dostęp do olbrzymiej kolekcji gier. Jednym z najpopularniejszych gatunków są gry zręcznościowe. Trudno się temu dziwić, skoro z jednej strony są bardzo wciągające, zaś z drugiej pozwalają na szybką zabawę np. w podróży przy użyciu telefonu. Na rynku jest cały zalew gier tego typu, jednak nie wszystkie z nich zasługują na uwagę odbiorców. Jakie są najlepsze gry zręcznościowe na iPhone'a? Postanowiliśmy wybrac pięć najbardziej wciągających tytułów, przy których można mieć pewność, że nie okażą się stratą czasu i pieniędzy.

Temple Run

Temple Run to gra zręcznościowa, która wyznaczyła nowe standardy tego typu produkcji. W rezultacie na rynku pojawiło się wiele jej odmian. W pierwszej kolejności warto zwrócić właśnie na nią uwagę, gdyż cechuje się elementami, które ciężko podrobić u konkurencji.

 

Najlepsze gry zręcznościowe na iPhone - zdjęcie

Wcielamy się w postać poszukiwacza skarbów, który w wyniku niefortunnych wydarzeń znalazł się w samym centrum dżungli, zamieszkiwanej przez agresywne goryle. Zadaniem gracza jest ucieczka przed zwierzakami, przy jednoczesnym zbieraniu rozmaitych skarbów pojawiających się na drodze bohatera. Rozgrywkę sprowadzono do minimum, dzięki czemu jest tak uzależniająca. Kamera znajduje się za naszymi plecami, postać biegnie automatycznie do przodu, zaś gracz omija napotkane pułapki skręcając w lewo, w prawo, przeskakuje przeszkody lub robi wślizg. W między czasie musimy zebrać jak najwięcej skarbów, które premiowane są wysokim miejscem w globalnym rankingu. Proste zasady rozgrywki, ładna oprawa graficzna, różnorodność lokacji i klimat to główne zalety Temple Run – każdy posiadacz iPhone'a powinien ją sprawdzić, zwłaszcze że dostępna jest do pobrania za darmo.

Fruit Ninja

Fruit Ninja to przykład gry, która nie wymaga wyszukanej fabuły czy konieczności poświęcenie jej dużo czasu, aby uznać ją za bardzo dobrą. Wystarczył sam pomysł zintegrowany ze sterowaniem dotykowym. Wcielamy się w tytułowego Mistrza Owoców, którego zadaniem jest z pomocą swojej katany wykonywać rozmaite ruchy palcem na ekranie, w celu przecinania pojawiających się owoców – im więcej razy przetniemy wybrany przedmiot, tym więcej punktów otrzymamy.

 

Najlepsze gry zręcznościowe na iPhone - zdjęcie 2

Zadanie jednak tylko pozornie wydaje się proste, gdyż wraz z postępem gry na ekranie pojawiają się bomby – jeśli przetniemy je mieczem gra się kończy. Tak prosty mechanizm sprawił, że jest to jeden z najpopularniejszych tytułów na iPhone'a na świecie. Gracz musi wykazać się zręcznością, ale i uważać na przeszkody. Fruit Ninja w wersji trial można przetestować za darmo.

Subway Surfers

Subway Surfers to kolejna darmowa gra zręcznościowa na iPhone'a, w którą trzeba obowiązkowo zagrać. Zasady rozgrywki nawiązują do omawianego wcześniej Temple Run, jednak gra cechuje się indywidualnym klimatem i możliwościami. Wcielamy sie w amatora tworzenia graffiti, który został przyłapany na gorącym uczynku. Musimy uciekać przed oprawcą, omijając po drodze rozmaite przeszkody. Kamera znajduje się za plecami postaci, która automatycznie pędzie do przodu. Musimy omijać pułapki (niektóre zmierzają w naszym kierunku), zbierając po drodze złote monety.

 

Najlepsze gry zręcznościowe na iPhone - zdjęcie 3

Zaletą Subway Surfers jest dopracowana oprawa graficzna, duża różnorodność zwiedzanych lokacji, dodatkowe umiejętności specjalne i motywujący ranking globalny. Dla zainteresowanych pojawiły się ponadto dodatkowe lokacje, nawiązujące do znanych miast europejskich, np. Paryż.

LIMBO Game

LIMBO Game już na pierwszy rzut oka sugeruje, że mamy do czynienia z pozycją nietuzinkową. Oprawa graficzna składa się wyłącznie z koloru białego, czarnego i szarego. Równie interesująca wydaje się warstwa fabularna. Choć nie uświadczymy tu dialogów, to od początku do końca każdy może na swój sposób zinterpretować przygodę.

 

Najlepsze gry zręcznościowe na iPhone - zdjęcie 4

Wcielamy się w małego chłopca, który trafia do tytułowego Limbo, w którym już od pierwszych minut czekają na niego liczne niebezpieczeństwa. Gra przedstawiona jest z perspektywy 2d, zaś celem gracza jest omijanie pułapek i parcie w prawą stronę ekranu. LIMBO Game wymaga nie tylko zręczności, ale logicznego myślenia przy rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Ponadto w grze znajduje się wiele ukrytych skarbów (świetlików), które warto zebrać. Interesująca oprawa, fizyka i ciekawie zaprojektowane plansze sprawiają, że gra wciąga do samego końca, nie pozwalając oderwać się od ekranu iPhone'a.

Giana Sisters

Kultowa gra, znana posiadaczom Commodore 64 powraca w odświeżonej wersji na urządzenia iPhone. Giana Sisters to niezwykle rozbudowana zręcznościówka 2d, posiadająca olśniewającą oprawę AV, liczne rozbudowane poziomy, a także niepodrabialny klimat. Tytuł umożliwia również odblokowanie licznych zdolności specjalnych (np. rozwalanie kamiennych bloków), które pozwalają na zwiedzanie nieodkrytych wcześniej terenów.

 

Najlepsze gry zręcznościowe na iPhone - zdjęcie 5

W przeciwieństwie do pierwowzoru, gra otrzymała oprócz grafiki całkowicie nowe misje, zremasterowaną ścieżkę dźwiękową nawiązującą do oryginału, nowych przeciwników i bardziej wymagające zagadki do rozwikłania. Bez względu na znajomość wersji z lat 90-tych, Giana Sisters jawi się jako obowiązkowa zręcznościówka dla wszystkich posiadaczy iPhone'a.

Autor

Lukasz
2+2=

PARTNERZY SERWISU: