GRYNajlepsze pogramy do robienia screenów z gier

Najlepsze pogramy do robienia screenów z gier

Chcesz tworzyć zrzuty ekranowe z gier komputerowych, ale nie wiesz jaki program będzie do tego najlepszy? Oto dobre aplikacje wyróżniające się funkcjonalnością i skutecznością. 

 

Najlepsze pogramy do robienia screenów z gier - zdjęcie

 

Pierwszą pozycją jest nieśmiertelny Fraps – najpopularniejszy program do przechwytywania materiału wideo oraz screenów. Niestety, w wersji darmowej, Fraps daje możliwość zapisywania screenów jedynie w formacie BMP. Zdjęcia zapisane w tym rozszerzeniu zajmują sporo miejsca na dysku – nawet kilka megabajtów. Konieczne jest późniejsze wykorzystanie aplikacji do konwersji screenów do JPG lub PNG. Nie jest to trudne – robi to chociażby darmowy IrfranView, ale mimo wszystko – to kłopot. 

 

Najlepsze pogramy do robienia screenów z gier - zdjęcie 2

 

Takich problemów nie będzie z Lightscreenem – całkowicie darmowym programem do robienia screenów, wyróżniającym się łatwą konfiguracją i wysoką skuteczności. Poza tym, warto wiedzieć, że większość programów do nagrywania sekwencji wideo posiada również funkcję przechwytywania screenów. Tak jest np. z programem Dxtor oraz Bandicam.

 

Najlepsze pogramy do robienia screenów z gier - zdjęcie 3

 

Jeśli używasz Steama, możesz robić screeny z gier za pośrednictwem wbudowanego narzędzia. Wystarczy podczas gry wcisnąć F12. Podobną funkcję posiada platforma X-Fire.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: