GRYJak grać przez internet na Xbox 360?

Jak grać przez internet na Xbox 360?

Konsolę Xbox 360 możesz podłączyć do internetu na dwa sposoby: stawiając na połączenie bezprzewodowe lub kablowe. Ale to nie wystarczy by móc cieszyć się z gry online.

 

Jak grać przez internet na Xbox 360? - zdjęcie

 

Na rynku było wiele wersji Xbox 360: Core, Arcade, Elite czy S. Różniły się one wielkością dysku, wyglądem obudowy, funkcjami i wyjściami i nie każda dawała możliwości połączenia z internetem przez WiFi

 

Jeśli masz starą wersję konsoli (np. Core), do tego celu wymagana jest karta sieci bezprzewodowej. Są dostępne dwie wersje: karta sieci bezprzewodowej N, która działa z routerami bezprzewodowymi i punktami dostępu 802.11a, 802.11b, 802.11g i 802.11n oraz Karta sieci bezprzewodowej G, współpracująca z urządzeniami typu 802.11a, 802.11b oraz 802.11. 

 

Nowsze konsole posiadają wbudowany moduł WiFi. Możliwe jest również połączenie kablowe. Każda konsola posiada wtyczkę LAN, więc wystarczy podłączyć kabel zakończony kablem RJ-45. 

 

Ustawienia sieciowe znajdziemy w Ustawieniach sieci (zakładka Ustawienia). Jeśli router mamy zabezpieczony hasłem, konieczne będzie jego wprowadzenie. W przypadku połączenia kablowego, konfiguracja będzie automatyczna.

 

Gdy sprawy techniczne mamy już załatwione, kolejnym krokiem jest zalogowanie się do konta Xbox Live. Jeśli masz konto Microsoftu, możesz zalogować się na swoje dane. Jeśli nie - musisz je założyć. Bez tego nie będziesz mógł korzystać z funkcji internetowych Xbox 360. 

 

Po założeniu konta posiadasz konto Xbox Live Silver, które daje możliwość pobierania wersji demonstracyjnych, kupowania gier na Rynku Xbox, ale nie ma możliwości grania przez Internet. Do tego potrzebne jest konto Xbox Live Gold.

 

Jak grać przez internet na Xbox 360? - zdjęcie 2

 

Jak je zdobyć? Konto Gold można kupić - dokonać płatności przez kartę kredytową lub kupić zdrapkę na miesiąc, 3 miesiące lub na rok. Po wprowadzeniu kodu, mamy dostęp do gry online na Xbox 360.

Autor

Michał
2+2=

PARTNERZY SERWISU: