MOBILEJak i czym otworzyć plik .bin?

Jak i czym otworzyć plik .bin?

Przed nami seria tekstów, z których dowiecie się jak i czym otwierać pliki w różnych formatach. Zaczynamy od plików z rozszerzeniem .bin, które dość często sprawiają problemy początkującym użytkownikom. Sprawdźmy więc, jak i czym otworzyć pliki .bin.

Zacznijmy od tego, czym praktycznie jest plik z rozszerzeniem .bin. W większości przypadków pliki tego zawierają obrazy płyty, w których można zapisać praktycznie wszystko. Należy jednak pamiętać, że oprócz pliku .bin w jednym folderze powinien znaleźć się dodatkowy plik .cue, któy jest nośnikiem informacji dla pliku głównego. Jeśli mamy do czynienia z parą, otwarcie pliku .bin nie powinno być problemem, jeśli jednak brakuje pliku .cue, będziemy musieli skorzystać ze specjalistycznego programu.

Aby otworzyć plik .bin musimy skorzystać z programu do emulacji napędów. Najlepszym przykładem tego typu narzędzia jest DAEMON Tools Lite w najnowszej wersji, które jest proste w obsłudze i jest w stanie obsłużyć większość dostępnych formatów, łącznie z .bin. Aby otworzyć plik, wystarczy pobrać, zainstalować i uruchomić program DAEMON Tools Lite, a następnie w nowym oknie wybrać opcję Dodaj obraz.

Jak i czym otworzyć plik .bin? - zdjęcie

Następnie w nowym oknie kierujemy się do lokalizacji z zapisanym plikiem .bin i otwieramy go za pomocą programu. Jeśli dostaliśmy się do zapisanego obrazu, jego zawartość możemy skopiować do dowolnej lokalizacji lub odtworzyć za pomocą odpowiedniego programu w zależności od typu zwartości: film, muzyka, zdjęcia itp. Jeśli próba otwarcia pliku nie powiodła się, możemy spróbować z innymi programami emulującymi napędy wirtualne – zapraszamy do naszego działu Emulatory napędów.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: