MOBILEJak i czym otworzyć plik JS?

Jak i czym otworzyć plik JS?

Jedni korzystają z komputera tylko do rozrywki, przeglądania sieci i komunikacji ze znajomymi, inni zaś traktują swojego PC-ta jako wielofunkcyjną maszynę do pracy. Jeśli ktoś chce zmienić spokojne urządzenie w potężne narzędzie do wielu zadań, powinien zacząć od podstaw, czyli znajomości formatów. Dziś sprawdzimy, jak i czym otworzyć plik JS.

Zacznijmy od tego, czym tak w ogóle jest plik JS. Otóż JS to nic innego, jak plik Java Script, czyli ostateczny wynik pracy związanej ze skryptowym językiem programowania. Format ten został stworzony przez firmę Netscape i jest bardzo często stosowany na stronach internetowych. Co prawda początkujący użytkownik zadowoli się tym, że wszystkie animacje i programy sieciowe będą się prawidłowo uruchamiały, dociekliwi zaś z pewnością zechcę takie materiały otworzyć poza przeglądarką i ewentualnie edytować według własnego uznania.

Aby taki plik otworzyć, niezbędne jest odpowiednie oprogramowanie. Przykładem idealnego narzędzia jest z pewnością Adobe Dreamweaver. Co prawda nie jest to darmowa aplikacja – udostępniana jest na zasadzie licencji trial – ale posiada praktycznie wszystko, czego potrzebuje programista i zaawansowany użytkownik. Program Adobe Dreamweaver jest od wielu lat liderem wśród oprogramowania do tworzenia stron internetowych i sieciowych aplikacji. Narzędzie łączy w sobie wiele składników, między innymi wizualizację tworzonego projektu wraz ze wsparciem dla technologii ColdFusion, PHP5, ASP, ASP.NET, JSP i AJAX, a wszystko to za sprawą wykorzystania platformy Spry.

Jak i czym otworzyć plik JS? - zdjęcie

Adobe Dreamweaver w wersji CS6 doczekał się znaczącej poprawy wydajności w obsłudze serwerów FTP, co przenosi się na ogromne oszczędności przy pracy z dużymi plikami przesyłanymi i odbieranymi z sieci. Oprócz tego zaktualizowano technologię PhoneGap do tworzenia aplikacji mobilnych dla urządzeń opartych na systemach iOS czy Google Android, jak również ulepszono obsługę biblioteki jQuery dla urządzeń mobilnych oraz arkuszy CSS3.

Należy pamiętać, że obsługa programu nie należy do prostych i początkujący użytkownicy powinni zagłębić się w liczne poradniki dostępne w sieci. Podstawowa obsługa ogranicza się do uruchomienia programu i przeniesienia na jego okno pliku JS metodą przeciągnij-i-upuść.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: