MOBILEJak i czym otworzyć plik MDF?

Jak i czym otworzyć plik MDF?

Niektóre formaty plików są nieznane nawet zaawansowanym użytkownikom komputera. System Windows przy próbie uruchomienia „rozkłada ręce” nie oferując żadnej pomocy. Na szczęście w sieci możemy znaleźć programy, które poradzą sobie ze wszystkimi plikami. Przykładem może być format MDF oraz odpowiedni do otwarcia program DAEMON Tools Lite.

Jeśli na naszym dysku posiadamy pliki w formacie MDF, najlepszym programem, który poradzi sobie z ich obsługą będzie DAEMON Tools Lite. Pliki MDF to fragmenty obrazu płyty, w których mogą być zapisane praktycznie dowolne dane – od instalatorów gier i programów, przez płyty z muzyką, filmami i dowolnymi plikami. Wspomniany program, udostępniany na zasadach bezpłatnej licencji (z wyjątkiem zastosowań komercyjnych), to obecnie prawdopodobnie najpopularniejsze rozwiązanie tego typu dostępne w Internecie.

Za pomocą DAEMON Tools Lite stworzymy wirtualne napędy w systemie operacyjnym Windows z uwzględnieniem wielu technologii zabezpieczeń, takich jak Laserlock, CDCOPS, Securom, Safedisk, StarForce, Protect CD etc. Narzędzie to jest również świetnym rozwiązaniem dla graczy, którzy chcąc oszczędzić oryginalne nośniki mogą stworzyć obraz płyty. Niektóre gry wymagają bowiem stałej obecności nośnika w napędzie, a to z kolei niekorzystnie wpływa na żywotność oryginalnego nośnika.

Jak i czym otworzyć plik MDF? - zdjęcie

Interfejs programu jest bardzo prosty w obsłudze – ikona programu integruje się z zasobnikiem systemowym. Użytkownik może również ustawić opcję startu programu wraz z systemem, dzięki czemu wszystkie napędy oraz obrazy są dostępne po kilku kliknięciach myszą. Wersja Lite programuDAEMON Tools, jest co prawda lekko ograniczona funkcjonalne - pozwala stworzyć do 4 wirtualnych napędów działających niezależnie od siebie – ale to w zupełności wystarcza dla normalnego użytkownika, który po prostu chce uruchomić obraz płyty zapisany w formacie MDF. Wśród obsługiwanych przez program formatów, oprócz interesującego nas MDF, znajdziemy między innymi CUE, BIN, ISO, BWT, MDS, CDI, PDI, NRG, B5T etc.

Aby otworzyć plik w formacie MDF, wystarczy kliknąć na niego dwukrotnie lewym przyciskiem myszu – plik powinien automatycznie zamontować się w wirtualnym napędzie stworzonym przez DAEMON Tools Lite. Możemy również wybrać odpowiednią opcję z menu kontekstowego programu – klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę programu w zasobniku systemowym (obok zegarka) i z menu kontekstowego wybieramy Napędy wirtualne i klikamy na wybrany napęd. Następnie kierujemy się do pliku MDF, który chcemy otworzyć.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: