MOBILEJak w Androidzie instalować na karcie?

Jak w Androidzie instalować na karcie?

Duża część gier i aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne z systemem Android zajmuje sporo miejsca. Czasem jest to nawet kilkaset megabajtów. Niestety starsze smartfony i tablety mają niewiele wbudowanej pamięci wewnętrznej i po zainstalowaniu kilku takich programów nie zmieścimy nic więcej. Jest na to sposób - instalacja oprogramowania na zewnętrznej karcie pamięci.

 

Jak w Androidzie instalować na karcie? - zdjęcie

 

Od pewnego czasu firma Google udostępniła możliwość przenoszenia zainstalowanych w pamięci telefonu gier i aplikacji na zewnętrzną kartę pamięci. Cały proces jest niestety dość czasochłonny. Jest jednak sposób aby go ominąć. Jak to zrobić? Na początek będziemy musieli pobrać i zainstalować na naszym komputerze tzw. SDK systemu Android. Następnie włączamy nasze urządzenie z systemem Android i w ustawieniach (Ustawienia - Połączenie z PC - Tryb połączenia USB) ustawiamy tryb debugowania USB.

 

Teraz podłączamy telefon do komputera za pomocą kabla USB i z menu Start wybieramy opcję Uruchom. Tutaj wpisujemy komendę CMD. Po chwili powinien pojawić się wiersz poleceń. Za jego pomocą odnajdujemy katalog z SDK Androida, który wcześniej pobraliśmy. Ten najwygodniej jest umieścić na dysku C. Wtedy w wierszu poleceń wystarczy wpisać C:/SDK, gdzie SDK to nazwa katalogu.

 

Jak w Androidzie instalować na karcie? - zdjęcie 2

 

Kolejna komenda, którą należy wpisać w wierszu poleceń to adb shell pm setInstallLocation 2I. Klikamy Enter i gotowe. Od tej chwili możemy instalować gry i aplikacje bezpośrednio na karcie pamięci.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: