MOBILEJak i czym otworzyć plik MOV?

Jak i czym otworzyć plik MOV?

Dla początkujących użytkowników formaty wideo ograniczają się przede wszystkim do AVI, RMVB czy też MKV. Pliki tego typu odtwarzają podstawowe odtwarzacze multimedialne, ale problem pojawia się w momencie, gry chcemy otworzyć plik zapisany w formacie MOV. Co to takiego? Jak i czym otworzyć plik MOV?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest plik MOV. Otóż  MOV jest ściśle związany z technologią QuickTime. Co więcej, MOV nie jest tradycyjnym formatem, ale kontenerem multimedialnym, mieszczącym w sobie różne rodzaje danych. Mowa tu o strumieniach obrazów, audio/video, napisach, metadanych etc. Format ten został stworzony przez firmę Apple, dlatego też odtworzenie pliku zapisanego w tym formacie na tradycyjnych komputerach nie jest takie proste. Warto jeszcze wspomnieć, że materiały nagrywane popularnymi aparatami cyfrowymi są zazwyczaj zapisywane do formatu MOV. Czym więc otworzyć plik w takim formacie?

Jak i czym otworzyć plik MOV? - zdjęcie

Wystarczy zainstalować prawdopodobnie najpopularniejsze oprogramowanie do tego celu, czyli odtwarzacz QuickTime. To niezwykle popularny na całym świecie odtwarzacz plików multimedialnych, którego twórcą jest amerykański Apple. Dzięki niemu użytkownik może odtwarzać zarówno pliki audio, jak i wideo, które udostępniane są na łamach stron internetowych, jak również wspomniane wcześniej pliki zapisane w formacie MOV. QuickTime obsługuje format H.264 oraz dźwięk przestrzenny, przez co jakość odbioru jest naprawdę bardzo wysoka. Warto wspomnieć, że aplikacja sama sprawdzi przepustowość naszego łącza i dobierze odpowiednią dla niego jakość filmu, by ten odtwarzany był płynnie, bez żadnych zacięć.

Proste menu nie powinno przysporzyć problemów w obsłudze nawet nieco mniej zaawansowanym użytkownikom. W opcjach znajdziemy między innymi zwiększanie lub zmniejszanie prędkości odtwarzania oraz poziom głośności. A jak otworzyć plik MOV? Wystarczy zainstalować program QuickTime, a następnie dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na pliku lub przenieć go na okno programu metodą przeciągnij-i-upuść.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: