MOBILEJak przenieść dane z Nokii do Samsunga?

Jak przenieść dane z Nokii do Samsunga?

Często przy zmianie telefonu na nowy pojawia się problem przeniesienia wszystkich kontaktów. Owszem, można robić to ręcznie. Ale w przypadku posiadania kilkudziesięciu lub nawet kilkuset wpisów cały proces może potrwać nawet kilka godzin. W dalszej części tekstu postaramy się zaproponować szybkie rozwiązanie problemu przenoszenia danych z telefonu Nokia do nowego smartfona Samsung z systemem Android.

 

Jak przenieść dane z Nokii do Samsunga? - zdjęcie

 

Dane

W przypadku, gdy w pamięci naszej starej Nokii mamy zapisane jakieś dane, których nie chcemy utracić (muzyka, zdjęcia, dokumenty) możemy przenieść je do nowego smartfonu na kilka sposobów. Jednym z nich jest użycie Bluetooth. Wystarczy, że w galerii zdjęć (w przypadku przenoszenia zdjęć) zaznaczymy kilka obiektów jednocześnie i wybierzemy wyślij. Z menu wybieramy opcję Bluetooth i wyszukujemy nasz nowy telefon Samsung. Należy jednak pamiętać, by wcześniej w Samsungu uruchomić Bluetooth z zaznaczoną widocznością dla innych urządzeń. W przypadku kilkudziesięciu zdjęć, cały proces nie powinien potrwać dłużej niż kilka minut.

 

 

Kontakty

Jeśli chodzi o kontakty sprawa wygląda następująco. Najpierw pobieramy z sieci program Nokia PC SUITE. Po jego zainstalowaniu podłączamy kablem telefon Nokia do komputera i za pomocą odpowiednich opcji z menu pobieramy listę wszystkich kontaktów w postaci wizytówek VCARD. 

Następnie instalujemy aplikację Gmail na naszym nowym smartfonie Samsung. Wysyłamy z komputera wszystkie pobrane wcześniej wizytówki na email na Gmailu i robimy synchronizację konta. W ten oto sposób wszystkie dotychczasowe kontakty powinny pojawić się w książce naszego smartfona.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: