MOBILEJak i czym otworzyć plik SIG?

Jak i czym otworzyć plik SIG?

Problem z rozpracowaniem nieznanego formatu pliku jest znany nie tylko początkującym użytkownikom, dlatego też staram się Wam pomóc rozwiązać każdą „formatową zagadkę”. Tym razem sprawdzimy czym otworzyć plik w formacie SIG.

Zacznijmy od tego, że pliki SIG to w dużym uproszczeniu dokumenty tekstowe, choć ich zastosowanie i pochodzenie może być różne. Mogą to być zwykłe zabezpieczone dokumenty, jak również pliki podpisu cyfrowego. Należy jednak pamiętać, że rozszerzenie pliku SIG może odpowiadać jednemu lub większej ilości typów plików. Najpopularniejszym jest Signature File, a ten można otworzyć za pomocą kilku programów.

Jednym z nich jest Eudora, czyli prosty w obsłudze i zawierający kilka ciekawych opcji… klient pocztowy. Tak, z plikiem SIG poradzi sobie program tego typu. Co prawda opisywane narzędzie nie bije rekordów popularności i nie stoi za nim sztab marketingowców, posiada bardzo wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Do najciekawszych i najbardziej przydatnych funkcji należy między innymi system SpamWatc, za pomocą którego przefiltrujemy wszystkie śmieci, z których większość jest automatycznie kierowana do czekającego na nie folderu. Oprócz tego na uwagę zasługuje moduł MoodWatch, który ostrzega przed potencjalnie niebezpieczną zawartością przychodzących, a także wychodzących wiadomości. Ponadto warto wspomnieć o Content Concentrator, czyli funkcji ułatwiającej prześledzenie wymiany informacji.

Jak i czym otworzyć plik SIG? - zdjęcie

Należy pamiętać, że po instalacji programu należy wybrać opcję licencyjną. W tym celu przechodzimy do menu, w którym wybieramy Help, a następnie klikamy na Payment & Registration. Tam do wyboru mamy opcję płatną (paid mode), bezpłatną z reklamami (sponsored mode) oraz bezpłatną z ograniczoną funkcjonalnością (light mode). A jak otworzyć plik SIG?

Podobnie jak w przypadku pozostałych porad tego typu, po instalacji programu obsługiwane przez niego formaty powinny otwierać się automatycznie. Jeśli tak się nie dzieje, możemy kliknąć na plik SIG prawym przyciskiem myszy i wybrać program, w którym dany plik ma być otwarty, lub przeciągnąć plik na okno programu Eudora.

Autor

Kamil
2+2=

PARTNERZY SERWISU: