MOBILEJak i czym otworzyć plik Word w Android

Jak i czym otworzyć plik Word w Android

Smartfony z Androidem służą obecnie nie tylko do dzwonienia czy wysyłania SMSów. To także mobilne centra rozrywki oraz przenośne biura. Urządzenia tego typu świetnie radzą sobie z wyświetlaniem oraz edycją różnego rodzaju dokumentów, w tym popularnych DOCów, które tworzymy za pomocą Word'a, wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office. Niemniej jednak do otworzenia plików Word na Androidzie potrzebować będziemy specjalnych aplikacji. 

 

Jak i czym otworzyć plik Word w Android - zdjęcie

 

Na początek Microsoft Office Mobile. Całość została opracowana specjalnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Menu jest niezwykle intuicyjne i bez doskonale współgra z ekranami dotykowymi. Aplikacja umożliwia uzyskiwanie dostępu do dokumentów programów Microsoft Word, Excel i PowerPoint oraz ich wyświetlanie i edytowanie z niemal dowolnego miejsca. Warto dodać, że Microsoft Office Mobile obsługuje wykresy, animacje, grafiki SmartArt oraz PowerPoint przez co dokument wygląda identycznie, jak w oryginale na ekranie komputera. Aby otworzyć plik word wystarczy najpierw zainstalować wspomniany pakiet na urządzeniu mobilnym, a potem skopiować odpowiedni dokument do pamięci telefonu. Wyświetlić go możemy po wybraniu odpowiedniej opcji w menu (OTWORZ) lub kliknięciu bezpośrednio na plik dokumentu.

 

Jak i czym otworzyć plik Word w Android - zdjęcie 2

 

Kolejnym, darmowym i naszym zdaniem bardzo dobrym programem służącym między innymi do otwierania i edycji plików Word jest Kingsoft Office. Poza podstawowymi funkcjami aplikacja posiada także prosty w obsłudze manager plików, funkcje drukowania dokumentu bezpośrednio z poziomu menu, funkcję rysowania, system sprawdzania poprawności pisowni czy chociażby integracje z usługami cloud. Kingsoft Office to także pełne wsparcie dla nieco większych ekranów tabletowych HD. Doskonale sprawdza się w czasie plenerowych prezentacji czy jako szybki edytor plików w momencie, kiedy nie mamy dostępu do komputera. Aby otworzyć plik Word, wystarczy po zainstalowaniu programu wejść we wbudowanego menadżera plików i wybrać interesujący nas dokument. Co ciekawe, pakiet ten obsługuje zewnętrzne klawiatury fizyczne, więc wprowadzanie tekstu może być tutaj niezwykle wygodne i niczym nie różnić się od pracy przy komputerze.

Autor

Krzysztof
2+2=

PARTNERZY SERWISU: