SOFTWAREJak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

Bardzo często chcielibyśmy, aby komputer wyłączył się sam, np. po pobraniu jakiegoś pliku z sieci, ukończeniu konwertowania filmu itp. Jeśli dzieje się to późnym wieczorem, perspektywa siedzenia przy komputerze i wpatrywania się w pasek postępu jest koszmarna. Na szczęście jest prosty sposób, aby tego uniknąć.

Wystarczy ustawić funkcję automatycznego wyłączenia komputera o określonej godzinie. Po aktywowaniu takiego zadania, możemy w spokoju iść spać i zostawić komputer, aby ukończył zadanie lub poczekał na pobranie pliku z internetu. Co prawda możemy ściągnąć konkretny program, ale jeśli z tej możliwości będziemy korzystać raz na jakiś czas, warto nauczyć się tworzyć zadania w systemie Windows 7.

W pierwszej kolejności przechodzimy do Menu Start i wpisujemy harmonogram. Na wyświetlonej liście klikamy prawym przyciskiem myszy na pozycji Harmonogram zadań i z menu kontekstowego wybieramy Uruchom jako administrator. Następnie w nowym oknie wybieramy zakładkę Akcja i z rozwiniętego menu klikamy na Utwórz zadanie....

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera? - zdjęcie

W nowym okienku w zakładce Ogólne wpisujemy nazwę zadania: Wyłącz komputer. Następnie wpisujemy opis: Automatyczne wyłączanie komputera. Należy również zaznaczyć opcję Uruchom niezależnie od tego, czy użytkownik jest zalogowany. Oprócz tego należy zaznaczyć Uruchom z najwyższymi uprawnieniami oraz Windows 7 w polu Konfiguruj dla:.

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera? - zdjęcie 2

W następnym kroku przechodzimy do zakładki Akcje i klikamy na przycisk Nowa.... Pojawi się nowe okno, w którym zostawiamy funkcję Uruchom program, zaś w polu Program/skrypt wpisujemy shutdown.exe. Następnie w polu Dodaj argumenty należy wpisać:

/s /f

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera? - zdjęcie 3

Teraz przechodzimy do zakładki Wyzwalacze i klikamy na przycisk Nowy.... W nowym oknie możemy ustawić parametry automatycznego wyłączania komputera, czyli godzinę, częstotliwość, opóźnienie itp.

Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera? - zdjęcie 4

Po wprowadzeniu wszystkich modyfikacji i parametrów klikamy na OK, a następnie dla potwierdzenia wpisujemy login oraz hasło do konta. Od teraz zgodnie z harmonogramem komputer wyłączy się automatycznie.

Autor

Kamil
2+2=

Komentarze - Jak ustawić automatyczne wyłączanie komputera?

  • ~ zenek bardzo fajne, dzięki

PARTNERZY SERWISU: