MOBILEJak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie

Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie

Obecnie smartfony oraz tablety z systemem operacyjnym Android to chyba najpopularniejsze urządzenia elektroniczne. Dziś, szczerze mówiąc, ciężko byłoby sobie wyobrazić bez nich życie. To przede wszystkim za sprawą szeregu dostępnych do pobrania aplikacji - zarówno płatnych, jak i tych darmowych. Większość z nich znajduje się w oficjalnym sklepie Google Play. Niemniej jednak, są takich, których na próżno tam szukać. Bądź też takie, które zostały usunięte z Google, ale można je pobrać, jako pliki zewnętrzne APK na przykład na stronie producenta. Poniższy teks przybliży Wam sposób w jaki możemy samodzielnie instalować zewnętrzne pliki APK na urządzeniu z systemem Android. 

 

Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie - zdjęcie

 

APK, to nić innego, jak Android Package - czyli plik podobny do popularnych JAR w nieco starszych telefonach komórkowych. Podobnie, jak programy czy gry komputerowe na CD, zawiera wszystkie dane instalacyjne dla danej aplikacji. Jeśli już uda nam się zdobyć plik APK z pożądaną grą lub aplikacją należy pamiętać, że niektóre źródła w sieci udostępniają tego typu rzeczy nielegalnie, więc najpierw polecamy sprawdzić wiarygodność strony internetowej bądź użytkownika udostępniającego nam oprogramowanie.

Jeśli już upewnimy się, że to pochodzi z legalnego źródła bez obaw możemy przejść do czynności instalacyjnych.

 

Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie - zdjęcie 2

 

Podłączany nasz smartfon lub tablet do komputera za pomocą kabla USB (Windows XP oraz Windows 7). Następnie po wykryciu go przez system operacyjny przenosimy pobrany plik APK do pamięci wewnętrznej urządzenia mobilnego. Teraz odłączamy kabel i w menu smartfona wyszukujemy katalog, do którego przed chwilą "zrzuciliśmy" APK. Najlepiej w tym celu posłużyć się jednym z dostępnych za darmo na łamach Google Play menadżerów plików dla systemu Android. Po znalezieniu naszej aplikacji, uruchamiamy plik APK i postępujemy według instrukcji wyświetlanych na ekranie. Dosłownie po kilku-kilkunastu sekundach powinniśmy się cieszyć nowym programem/grą. 

 

Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie - zdjęcie 3

Warto jednak wiedzieć, że bardzo często producenci urządzeń mobilnych fabrycznie włączają w nich zabezpieczenia chroniące przez instalacją nieznanego oprogramowania. W takiej sytuacji należy najpierw wejść w USTAWIENIA, następnie wybrać Aplikacje i zaznaczyć opcję Instalacja z nieznanych źródeł. Po tej zmianie nie powinniśmy mieć problemów z instalowaniem zewnętrznych plików APK.

 

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak instalować zewnętrzne pliki APK na Androidzie

  • ~ TOMASZ Mi nadal nie instaluje, mimo, że zaznaczylem zgodne na instalowa nie z nieznanych źródeł. Co zrobić?
  • ~ Kasza zapomniałem dodać że inny plik 200M zainstalował później bez problemu.
  • ~ Kasza a co można zrobić jak Tel uparcie nie chce zainstalować pliku (20M) bo twierdzi że jest brak pamięci, pomimo wolnej przestrzeni (ok. 400M) - instalacja ze sklepu czy z pliki APK podobnie.
  • ~ Robert Jestem facetem przed 70-tką. Kupiłem tablecik, gdyby nie ten artykuł i wskazówka, że trzeba zaznaczyć opcję Instalacja z nieznanych źródeł do końca świata i jeden dzień nie wiedziałbym jak zainstalować pakiet biurowy. Dzięki
  • ~ android Można prościej. Mianowicie większość korzysta z kont w google ze wspólnymi usługami.1) nieznane źródła zaznaczamy, w starszych androidach nie było takiego zabezpieczenia2) na stronie googla.pl wchodzimy w google drive (zakładam że mamy już profil) i wrzucamy interesujące nas .apk3) w androidzie mając taki sam profil jak na pc uruchamiamy google drive i czekamy jak pojawią się nasze .apk. Teraz wprost możemy instalować aplikacje.Jak chcemy przenieść zainstalowany program to w aplikacje - ustawieniach - więcej - menedżer aplikacji - zakładka wszystkie - tam odszukujemy nasz program i możemy z nim zrobić przewie wszystko, łączenie z przeniesieniem na kartę pamięci (android 4.2)

PARTNERZY SERWISU: