GRYJak korzystać z Google Play na komputerze

Jak korzystać z Google Play na komputerze

System Android byłby niewiele wart, gdyby nie dodatkowe gry i aplikacje, które znacznie rozszerzają jego funkcjonalność. Te (zarówno płatne jak i darmowe) znajdziemy przede wszystkim w oficjalnym sklepie Google Play. Każdy smartfon oraz tablet mają fabrycznie zainstalowaną aplikację Play, która pozwala pobierać gry i aplikacje. Niemniej jednak przeglądanie dostępnego oprogramowania jest znacznie wygodniejsze z poziomu komputera lub laptopa z ekranem o znacznie większej niż smartfon przekątnej. Poniżej zademonstrujemy, jak w prosty sposób przeglądać zawartość sklepu Google Play i instalować na smartfonie lub tablecie wybrane gry i aplikacje z poziomu PC.

 

Jak korzystać z Google Play na komputerze - zdjęcie

 

Aby móc przeglądać zasoby sklepu Google Play na komputerze, wystarczy, że w oknie przeglądarki internetowej wpiszemy adres play.google.com - na ekranie wyświetli się komputerowa wersja sklepu. Aby móc pobierać gry i aplikacje na własny telefon, należy się zalogować dokładnie na to samo konto, które rejestrowaliśmy w urządzeniu mobilnym. W tym celu trzeba kliknąć ZALOGUJ/SIGN IN w prawym górnym rogu ekranu. Po zalogowaniu system odczytuje informacje dotyczące tego, jakie urządzenie mobilne mamy sparowane z danym kontem i wyświetla tylko te gry i aplikacje, które są z nim kompatybilne.

 

Jak korzystać z Google Play na komputerze - zdjęcie 2

 

Jeżeli jakaś gra/aplikacja nam się spodobała. Klikamy na ikonę, która jej odpowiada i zostajemy przeniesieni do ekranu z dokładniejszym opisem oraz screenshotami. Jeżeli całość spełnia nasze oczekiwania, możemy ją zainstalować na smartfonie z poziomu PC. Wystarczy wybrać przycisk ZAINSTALUJ. Gra automatycznie znajdzie się w pamięci naszego smartfona, gdy tylko ten połączy się z internetem.

 

Jak korzystać z Google Play na komputerze - zdjęcie 3

 

Cały proces jest niezwykle prosty i zajmuje zaledwie kilka chwil. My zaś wygodnie przeglądamy zawartość sklepu na dużym ekranie komputera i wybieramy te gry i aplikacje, które naprawdę nam się podobają.

Autor

Krzysztof
2+2=

Komentarze - Jak korzystać z Google Play na komputerze

  • ~ ANIMOWA NIE KAŻDY MA TELEFON SAMSUNG CZY INNE SĄ TEŻ INNE SYSTEMY W KTÓRYCH NIE MA GOOGLE PLAY I MAM PROBLEM BO ZAINSTALOWAĆ NIE MOGĘ LEKKO SIĘ NA WAS ZAWIODŁAM

PARTNERZY SERWISU: